GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2022 18:11   Güncelleme : 20-01-2022 18:18

Anamur Organize Sanayi İçin ÇED Toplantısına Geniş Katılım

Mithat ÜNAL-Anamur’un  ekonomik, sosyal ve istihdam açısından önemli bir yatırım projesi olan Anamur, Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi  için Çevre Etki Değerlendirme Toplantısı, Anamur Belediyesi 82 Sosyal Tesislerinde yapıldı. Toplantıda, Anamur Kaymakamı Bilal Özdemir, Belediye Başkanı  Hidayet Kılınç, Eski Başkan Mehmet Türe, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük, İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu,  Sivil Tolum Başkanları  Muhtarlar ve Vatandaşlar katıldılar. Toplantıda, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdür Vekili  Remzi Erol’un başkanlığındaki ekip, Organize Sanayi Bölgesi’nin yapımı ve faaliyet sürecinde çevresel etkilerini ve alınacak önlemleri anlattı. 

Anamur Organize Sanayi İçin ÇED Toplantısına Geniş Katılım

Mithat ÜNAL-Anamur’un  ekonomik, sosyal ve istihdam açısından önemli bir yatırım projesi olan Anamur, Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi  için Çevre Etki Değerlendirme Toplantısı, Anamur Belediyesi 82 Sosyal Tesislerinde yapıldı. Toplantıda, Anamur Kaymakamı Bilal Özdemir, Belediye Başkanı  Hidayet Kılınç, Eski Başkan Mehmet Türe, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük, İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu,  Sivil Tolum Başkanları  Muhtarlar ve Vatandaşlar katıldılar.

Toplantıda, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdür Vekili  Remzi Erol’un başkanlığındaki ekip, Organize Sanayi Bölgesi’nin yapımı ve faaliyet sürecinde çevresel etkilerini ve alınacak önlemleri anlattı. 
Daha önce de burada Doğalgaz’ın Anamur’a getirilmesi için bir toplantı yaptıklarının kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, 2023 yılında doğalgazı Anamur’a getireceklerini söyledi. 

Kılınç Organize Sanayi Bölgesinin Anamur’a kazandırılmasının önemine değinen Başkan Kılınç,  ürettiklerimizi ham madde olarak değil, işleyerek satalım.” Dedi.
Kaymakam Bilal Bozdemirde, toplantının amacının ÇED raporunu sonuçlandırmak olduğunu ve buradan çıkan raporun bakanlığa sunularak süreci başlatılmasına katkı sağlanacağını kaydetti. Anamur, Güney Bahşiş Mahallesi’nde  67 Hektarlık alanda kurulacak olan  Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasını üstlenen ESA Çevre Teknolojileri Mühendislik, Danışmanlık  Hizmetleri Teknik Sorumlusu Alper Topkaş, yüklenici firma olarak bölgedeki gerek organik, gerekse kimyasal atıkları nasıl çevreye zarar vermeden bertaraf edebileceklerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. 

Sunumların sonunda  teknik heyet, vatandaşların, muhtarların ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Muhtarların en yoğun endişe duydukları konular ile yollarının ağır iş makineleri ile tahrip edilmesi, su ve hava kirliliğinin yaşanması ve aşırı elektrik yüklemesinden dolayı elektriklerinin kesilme ihtimali oldu. Bu toplantıyı yapmaktaki amaçlarının bu gibi muhtemel sorunları önceden belirlemek için bu toplantıyı yaptıklarını kaydeden ÇED Müdürü Remzi Erol, bütün bu endişelerinizi bakanlığa ve ilgili kurumlara ileteceklerini söyledi.
 


 

AdminAdmin