EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-07-2020 07:17

Anamur Okulları Projeleri ile  6 Dalda  Finalde

Mithat Ünal-Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar, hazırladıkları projelerle ve uygulamaları 6 dalda finale kaldı.  

Anamur Okulları Projeleri ile  6 Dalda  Finalde

Mithat Ünal-Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar, hazırladıkları projelerle ve uygulamaları 6 dalda finale kaldı.  
Anamur Anadolu Lisesi TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne Anamur Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Aysar Güven öğrencileri ile hazırladıkları projesi ile başvuruda bulunmuş ve finale kalmıştır. Pandemi dolayısıyla ertelenen finaller 27 Eylül’de Gaziantep’de gerçekleşeceği kaydedildi.
Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında
TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde ilk kez düzenlenen  Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasına Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi Kimya öğretmeni Nasibe KAN öğrencileri ile hazırladıkları projesi ile başvuruda bulunmuş ve 2. aşama olan Tasarım Raporunda da başarılı olmuştur ve finale kalmıştır.
Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesinde
BİLSEM İngilizce öğretmenimiz Banu Tepe ve Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi Felsefe öğretmenimiz Fatma Ülker, Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesine yürütücüsü oldukları projelerinin bildirimlerini göndermişlerdir ve bildirimleri kabul edilmiştir ancak yapılacak zirve pandemi kaynaklı ileri bir tarihe ertelenmiştir.
3 Okulumuz STEM Okulu Oldu
Birinci dönem ara tatilinde (18-22 Kasım tarihleri arasında)  ilçemizden başvuruda bulunan 60 öğretmenimize Bilişim öğretmenimiz Aysar Güven, Fatih-EBA Formatörü Atilla Erkek ve HABİTAT Derneği tarafından “Kodlama” eğitimi verildi.
İlçemizden 3 okulumuz yaptıkları başarılı STEM uygulaması çalışmalarını “stemschoollabel” sitesine yükleyerek okullarına “STEM Okulu” ünvanı kazandırmışlardır. Bu okullarımız:
- Fatih İlkokulu
- Kıbrıs İlkokulu
- İsmihan Çerçi Anaokulu
Ayrıca; Türkiye Öğretmenler Kupası Mersin İl Şampiyonası Voleybol Erkek Kategorisi İl Birincisi Anamur Beden Eğitimi öğretmenlerinden oluşan takımımız olmuştur. İl birincisi olan takımımız bölge maçlarına gitmeye hak kazanmıştır.