SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2020 13:58   Güncelleme : 12-09-2020 14:04

Anamur MHP, 13. Olağan Kongresini Yapıyor

Mithat Ünal-Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Teşkilatı 13. Olağan kongresi, Yıldız Düğün Salonunda yapılıyor.  Saat 10:00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kongreye,  Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek divan başkanlığı yaptı.  Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Türkan Kasapoğlu’nun okuduğu faaliyet ve mali raporlar, oy birliği ile kabul edildi. Kongre, kapalı oylama ile devam ediyor.

Anamur MHP, 13. Olağan Kongresini Yapıyor

Mithat Ünal-Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Teşkilatı 13. Olağan kongresi, Yıldız Düğün Salonunda yapılıyor.  Saat 10:00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kongreye,  Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek divan başkanlığı yaptı.  Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Türkan Kasapoğlu’nun okuduğu faaliyet ve mali raporlar, oy birliği ile kabul edildi. Kongreye, Ak Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Büyükbirlik Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Demir, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Menderes Bora, ANTSO Başkanı Ferudun Torunoğlu, AGC Başkanı Zümrüt Cömertler, Esnaf Sanatlarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, Muz-Bir Başkanı Fevzi Türkay ve Anamur ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş katıldı.
Kongrede Divan başkanlığına başka aday başvurusu yapılmayınca MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük’ün listesi tek aday olarak kongreye gitti.  İlçe Başkanı Adnan Gübbük, kongrede yaptığı konuşmada,  Milliyetçi Hareket Partisi’nden çalınan Anamur Belediye Başkanlığını 31 Mart’ta tekrar Cumhur ittifakının oyları ile tekrar geri aldık.” Dedi. Adnan Gübbük; “Türk Milliyetçileri milletin bekası için mücadele vermektedir. Bizim için önemli olan, Türk Milletinin ilelebet var olmasıdır. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüdür.  Ülküdaşlarımız bu kadar kirli emellere karşı, birlik ve beraberlik içinde olmalıdır. Her ne sebeple olursa olsun,  aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı partimize davet ediyoruz. 
Bir daha söylüyorum, Her ne sebeple olursa olsun,  aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı partimize davet ediyoruz.” İfadelerine de yer verdi.  Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın, seçim çalışmaları sırasında verdiği sözlerinde hatırlatan Gübbük, Her türlü zorluklara ve Belediyenin altından kalkamayacağı borç batağına rağmen, 33 yeni araç alarak makine parkını yenileyen; konkasör- taş kırma makinası, asfalt şantiyesi kuran, yaylalar dahil olmak üzere bu yıl için 100 Km asfalt yol hedefine hızla yürüyen, köylerin yıllardır ihmal edilen, yol, menfez, 10 bin büz yerleşimi, asfalt,  stabilize ve yeni yollar yapan, pullu tabiat parkını 29 yıllığına Belediye’ye kazandıran, 95 bin metre kare  sahil projesini ve karaağaç piknik alanlarını belediyemize tahsis ettirerek projelendirip, Belediye imkanlarıyla yapımına bu ay başlanacak olan ve yarı maliyetine bitirilmesini planlayan, 10 bin ağaç, 50 bin çiçek dikerek Anamur’u yeşillendirmeye devam eden, Lale Köyüne çok amaçlı toplantı salonu yapan;   Anamur Uluslararası Kültür ve Muz festivali, Anamur Tarım ve Gıda Fuarını görkemli hale getiren, Belediyemize yaptığı her işte yüzde 50 tasarruf  sağlayabildiği için, 100 üzerinde gencimizi ve kardeşimizi  belediyede istihdam eden, bu vesile ile şunu belirtmeden geçemeyeceğim,  Personel alımında hiçbir  yakınım işe girmediği gibi Belediyeden de maddi manevi hiçbir menfaatim de olmamıştır. Biz bu göreve Allah’ın rızası, Milletin bekası için talip olduk. Herhangi bir siyasi hesabımız da yoktur. Asla da olmayacaktır.  Anamur Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kılınç’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyeceğine inandığım tüm Anamurlu vatandaşlarımıza minnetle teşekkür ederim.” Dedi.
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ta konuşmasında, Başbuğ Alparslan Türkeş’in sözünü hatırlatarak, “Ülkücünün partisi Milliyetçi Hareket Partisidir.” Diyerek, başka partilerin içerisinde hiçbir ülkücünün barınmayacağı vurgusu yaptı.
17 ayda Anamur Belediyesinin yaptığı hizmetler ve yatırımlar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Anamur’da bir yıl içerisinde hedef koyduğumuz 100 kilometrelik asfalt dökümünde 80 kilometreyi geçtik. Şimdi hedef büyütüyoruz. Yılsonuna kadar 120 kilometre asfalt dökümü yapacağız.” Dedi. Anamur Belediyesi araç parkına, bir kısmı Devlet Malzeme Ofisinden, bir kısmı vatandaşımızın hibesi ile ve bir kısmının da belediye bütçesinden olmak aydı ile 33 araç kazandırdıklarını kaydeden Balkan Kılınç, “dün traktörü kiralıyorduk. Vatandaşımızdan bir hizmet talebi gelse cevap veremiyorduk.  Şimdi,  bütün ihtiyaçlarımızı karşılıyor, vatandaşımızın taleplerine de cevap verebiliyoruz.” Dedi.
Anamur’a içme suyu getirilmesinin Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte Ankara’ya gittik.  Genel Müdürümüz ve bakanlık yetkililerimiz ile yaptığımız görüşmeler oldukça verimli geçti. Anamur İçme suyu projesini en öne aldırdık. Tabii ki bu Cumhur İttifakının gücü ile oldu. Daha sonra Sayın Bakanımız Lütfi Elvan bize telefon açarak projenin bir an önce hayata geçirilmesi için bizi desteklediklerini söylediler. En geç 6 ay içerisinde Anamur içme suyu projesini ihaleye çıkaracağız.” Dedi.  Konuşmaların ardından MHP İlçe Başkanı ve Aday Adnan Gübbük  ile birlikte yönetim kurulu adayları, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ile birlikte basına poz verdi. Kongre devam ediyor.