GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-01-2021 12:37   Güncelleme : 29-01-2021 12:37

Anamur İl Olmaya Her Zamankinden Daha Yakın

Mithat Ünal-Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur’un İl olmaya her zamankinden daha yakın olduğunu söyledi. Makamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur’un  15-20 yıldır hasretini çektiği il olma hayalinin gerçekleşmesi konusunun mümkün olup olamayacağı yönündeki soruya, “Anamur İl olmaya her zamankinden daha yakın.” Dedi.

Anamur İl Olmaya Her Zamankinden Daha Yakın

Mithat Ünal-Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur’un İl olmaya her zamankinden daha yakın olduğunu söyledi. Makamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur’un  15-20 yıldır hasretini çektiği il olma hayalinin gerçekleşmesi konusunun mümkün olup olamayacağı yönündeki soruya, “Anamur İl olmaya her zamankinden daha yakın.” Dedi. Milletvekili olduğu dönemde Anamur’un il olması ve Bozyazı Aydıncık ile birlikte Kalderan’ın ilçe olması, Kazancı’nın İlçe olup Anamur’a bağlanma noktasında kanun teklifi vermiştik. Ama gördüğüm şu; ‘O zaman ne kadar yakındı?’ diye sorarsanız, bu kadar yakın değildi.” Dedi.

MHP’nin 2023 Projesinde 100 İlçeyi İl Yapmak Var Anamur bunun içerisinde.
Bunun Milliyetçi Hareket Partisi’nin projesi olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; “2023 yılında, 100 ilçeyi il yapma projesi var. Anamur bunun içinde. Evet. 2023 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin 100  ilçeyi il yapma projesi var. Anamur’u da bunun içine aldırdık. Milletvekili olarak verdiğim önerge ile şimdimi yakın derseniz, şimdi daha yakın diye düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Anamur’un İl olması için hazırlıklarında hızla devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, 5 binlik imar planında Fatih İlkokulunu Ergenekon parkına taşıdıklarını, okulun olduğu bölümü de hastaneye verdiklerini, böylece hastanenin 250 yataklı bölge hastanesi olma yolundaki çalışmaların önünü açtıklarını kaydetti.
Hastanemiz’in 250 Yataklı Blge Hastanesi Olmasının Önünü açtık

Kılınç; “Şu an Hastanemiz 150 yataklı. Seçim döneminde de söyledim. Artı 100 yatak daha olsun… şimdi bakıyorum hastalarımız anjiyo için, Mersin’e gidiyor, Alanya’ya gidiyor. Anjiyo için dışarıya gitmesin. Ameliyat olacaksa burada olsun. Beyin cerrahı için gidiyor. Yani asaştırma yaptım şöyle bir, en fazla 112’yi kullanan ilçelerden birisi Anamur. Yeni iki tane 112 ambulansı getirdik.” İfadesini kullandı.
Ağırcezanın Gelmesi için Adliye Yeri Ayırdık

Eski Cengiz Topel İlkokulunun olduğu yeri Adalet binası için 5 binlik imar planında ayırdıklarını kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur’un 5 binlik imar planının Şubat Ayı meclis toplantısında geçeceğine inandığını da sözlerine ekledi. Adliyenin yapılmasının tamamlanması durumunda burada Ağır Ceza’nın getirileceğini söyledi.
Anamur’un İl olması için Belediye olarak ne gerekiyorsa yapıyoruz.
Bir ilçenin vilayet olma yolundaki eksiklerini tamamlamak için belediyeye düşen görevlerin hepsini yapma gayretinde olduklarını söyleyen Başkan Kılınç; “İnşallah bu hülyamız, rüyamız, isteğimiz. Anamur’un en büyük arzusu olan konu olur ise hiçbir şeyi beklemeden, sadece tabelayı değiştirecek noktada olsun inşallah diyorum. Bütün hesabımız baştan bu yana bu arkadaşlar. Doğalgazı olan, içme suyu membaa kalitesinde olan, yolları düzgün olan, sahil projesi süper olan bir anamur’u hepimiz özlemekteyiz. ” Dedi.