SAĞLIK
Giriş Tarihi : 06-02-2023 20:07

Anamur Devlet Hastanesinden 15 Kişilik Gönüllü Sağlık Ekibi Hataya Gitti

Mithat ÜNAL-Mersin’in Anamur İlçesi Devlet Hastanesi’nde görevli doktor ve hemşirelerden oluşan 15 kişilik gönüllü Sağlık Ekibi Hatay’a gönderildi. Görevlileri, Hastane Ambulansı ile birlikte Kaymakamlık Vefa ekibinin araçları götürdü. Başhekim Serkan Boz ve diğer sağlıkçılar tarafından uğurlanan ekip, deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verecekler.

Anamur Devlet Hastanesinden 15 Kişilik Gönüllü Sağlık Ekibi Hataya Gitti

Mithat ÜNAL-Mersin’in Anamur İlçesi Devlet Hastanesi’nde görevli doktor ve hemşirelerden oluşan 15 kişilik gönüllü Sağlık Ekibi Hatay’a gönderildi. Görevlileri, Hastane Ambulansı ile birlikte Kaymakamlık Vefa ekibinin araçları götürdü.
 

Başhekim Serkan Boz ve diğer sağlıkçılar tarafından uğurlanan ekip, deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verecekler. Hastane önünde kısa bir konuşma yapan Başhekim Serkan Boz, Türkiye Genelinde Sağlık Bakanlığının organizasyonunda yapılan program çerçevesinde gönüllü olarak 15 kişilik bir sağlık ekibini Hatay bölgesine gönderdiklerini söyledi. Boz; “ Bakanlığımızın koordinesinde, İl Sağlık Müdürlüğümüzün bünyesinde, gönüllü bir ekibimiz oluştu Anamur’dan da, Hatay bölgesine gönderiyoruz.” Dedi. Hemşire, doktor teknik arkadaşlarının bu görevde yer aldığını kaydeden Devlet Hastanesi Başhekimi Serkan Boz, Bakanlığın belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda görev alacaklarını söyledi. Nihatcan Demircioğlu’nun başkanlığında hareket eden ekip, hastane personelinin alkışları arasında uğurlandı.  Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi