GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 22:01   Güncelleme : 30-10-2021 00:02

Anamur da Fener Alayı ve Yıldızdoğan Konserine Büyük İlgi

Mithat Ünal-Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümü nedeni ile Anamur Belediyesinin düzenlediği Fener alayı ve Mustafa Yıldızdoğan konserine Anamur ve Bozyazı’dan büyük ilgi geldi. Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin organize ettiği ve Anamur Çavuşpınarı parkından başlayan fener alanına Kaymakam Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük ve Türk Bayrakları ve Atatürk portrelerini yanına alan yaşlısı genci yüzlerce vatandaş katıldı. Saat 18:20’de başlayan fener alayı yürüyüşü, Atatürk bulvarı takip edilerek Yeni Cumhuriyet Meydanında son buldu.  Kargıların ucunda oluşturdukları gazlı fenerlerle Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi bando ekibinin eşliğinde yürüyüş yapan gençler Mustafa Kemalin askerleriyiz, şehitler ölmez vatan bölünmez.’ Sloganları ile meydana giriş yaptılar.

Anamur da Fener Alayı ve Yıldızdoğan Konserine Büyük İlgi

Mithat Ünal-Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümü nedeni ile Anamur Belediyesinin düzenlediği Fener alayı ve Mustafa Yıldızdoğan konserine Anamur ve Bozyazı’dan büyük ilgi geldi. Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin organize ettiği ve Anamur Çavuşpınarı parkından başlayan fener alanına Kaymakam Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük ve Türk Bayrakları ve Atatürk portrelerini yanına alan yaşlısı genci yüzlerce vatandaş katıldı.

Saat 18:20’de başlayan fener alayı yürüyüşü, Atatürk bulvarı takip edilerek Yeni Cumhuriyet Meydanında son buldu.  Kargıların ucunda oluşturdukları gazlı fenerlerle Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi bando ekibinin eşliğinde yürüyüş yapan gençler Mustafa Kemalin askerleriyiz, şehitler ölmez vatan bölünmez.’ Sloganları ile meydana giriş yaptılar. Gençleri meydanı dolduran vatandaşlardan büyük alkış aldı. Anamur Belediyesi Kültür Müdürlüğü folklor ekibi  de figürleri ve sonunda açtıkları Atatürk posteri ve Türk Bayrağı ile büyük beğeni topladılar.

Törende Anamur Belediyesi’nin Hidayet Kılınç dönemindeki son 2,5 yılı hizmetleri ve vatandaşın teşekkürleri ekranda katılımcılara izletildi.  Törende konuşan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Türk’ün Anadolu’dan atılması için 7 düvelden gelen düşmanları yine bu Türk Milletinin azmi ve kararlılığı ile Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde denize döküldüğünü söyledi.  Tarihte Türk Milletinin hep istişare ile yönetildiğini kaydeden Kılınç, “İşte Mustafa Kemal’in öncülüğünde kurduğumuz Cumhuriyetle de bu yönetim şeklimizi taçlandırdık.” Dedi.


Kılınç konuşmasında Anamur’a yaptıkları hizmetleri ve çoğu hibe yolu ile Belediye’ye yük olmadan araç parkındaki araçların büyük bir kısmını yenilediklerini söyledi. Pullu mesire yerini Anamur’a kazandırdıklarını  kaydeden Kılınç, Karetta karettaların yaşam alanlarına müdahale ediyorlar şeklinde haklarında şikayetler yapıldığını kaydetti ve “Biz Allah’ın yarattığı her canlıyı koruyan ve hiçbir canlının yaşamına müdahale edilmeyeceğini bilenleriz.” Dedi. Son 2,5 yılda Anamur sahil projesinin tamamlanması  ve Anamur’a içme suyunun gelmesi ile ilgili verdikleri tüm sözleri yerine getireceklerini kaydeden Kılınç, konuşmasının sonunda Türk milletinin Anamur halkının Cumhuriyet bayramını kutladı. Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Anamnur, Bozyazı, Gülnar ve Aydıncık İlçe Başkanları ve Ülkü Ocakları Başkanlarının da iştirak ettiği program, Mustafa Yıldızdoğan konseri ile sona erdi.