GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2020 18:36

Anamur da Artçı Operasyonlara Devam

Miyhat Ünal-Anamur Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ve kumar operasyonlarını sürdürüyor. 

Anamur da Artçı Operasyonlara Devam

Miyhat Ünal-Anamur Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ve kumar operasyonlarını sürdürüyor.  Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı JSAT Timi ve Asayiş Ekiplerinin yapmış olduğu operasyonlarda,  Uyuşturucu ve uyarıcı madde satan şahısların Mersin il merkezinden temin ettiği uyuşturucu maddeleri Anamur ilçe merkezinde ve iskele mahallesinde içicilere sattıkları yönünde bilgilere ulaşılması üzerine, uyuşturucu madde sattığı tespit edilen H.A. isimli şahıs takibe alınmış, Jandarma personelini fark ederek sazlık bölgeye kaçarak izin kaybetmeye çalışırken, ayağından  vurularak yakalanmıştır.  Üzerinde yapılan aramada (40) gr. metafambin, (30) gr. kubar esrar ve (10) adet fişek olarak tabir edilen sarılarak içime hazırlanmış esrar maddesi ve (1) adet bıçak ele geçirilmiştir. Uyuşturucu maddeyi temin ettiği şahısların yakalanması yönünde çalışmalar devam etmektedir.
Anamur’da Kumar Operasyonu
Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ekipleri ve JSAT Timince kumar oynamak için yer ve imkan sağlayan şahıs ile kumar oynayan şahıslara yönelik yapılan çalışmada kumar baskını yapılan kafedeki 4 kişiye kumar oynamaktan toplam 4 bin 900 TL., Umumi Hıfzısıhha kanunu gereğince toplam 5.800 TL ceza yazıldı. Kafe işleticisinin ise Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama suçundan adli işlemleri devam etmektedir.
 Uyuşturucuyla Mücadele Sürüyor
Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin, Anamur ilçe merkezinde uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanıcı ve satıcılarını yönelik yapmış oldukları çalışmalarda, Yeşilyurt Mahallesi’nde S.İ. isimli bir sokak satıcısının ikametinden, uyuşturucu ve uyarıcı sattığı yönünde bilgiler edinilmiş, adli makamlardan alınan mahkeme kararı, Narkotik Ekiplerinin düzenlemiş oldukları operasyonda, şahsın ikametinin çatısında teneke kovalara ekili halde, 7 Kök Hint Keneviri Bitkisi ele geçirilmiş ve şahıs düzenlenen operasyon neticesinde yakalanmıştır. Şahıs Hakkında adli işlem başlatılmış