SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-03-2020 21:03   Güncelleme : 29-03-2020 21:34

Anamur D-400 Karayolunda Korona Denetimi

Mithat Ünal- Anamur Antalya Mersin(D-400) karayolu üzerinde  Kaymakam İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, İlçe Jandarma Komutanı  Binbaşı Savaş Cingöz  ve Anamur Devlet Hastanesi sağlık ekibinin  katılımı ile  denetim yapıldı. Anamur’un Antalya girişi şeridi üzerinde yapılan denetimlerde sürücüler ve yolcuların ateşi ölçüldü, isimleri ve telefon numaraları kayıt altına alındı.

Anamur D-400 Karayolunda Korona Denetimi

Mithat Ünal- Anamur Antalya Mersin(D-400) karayolu üzerinde  Kaymakam İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, İlçe Jandarma Komutanı  Binbaşı Savaş Cingöz  ve Anamur Devlet Hastanesi sağlık ekibinin  katılımı ile  denetim yapıldı. Anamur’un Antalya girişi şeridi üzerinde yapılan denetimlerde sürücüler ve yolcuların ateşi ölçüldü, isimleri ve telefon numaraları kayıt altına alındı. Denetimler sırasında Korona virüsünün belirleyicisinden birisi olan yüksek ateşe rastlanmaması sevindiriciydi. Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin  Anamurda şu ana kadar bir vakanın olmadığını söyledi.  Gerek yollarda gerekse ilçe genelinde denetimlerin sıkılaştırıldığını ve her hangi bir vakaya karşı devlet hastanesi başta olmak üzere  Belediye,  tüm önlemlerin alındığını söyledi.  Gültekin;  “ Anamur Mersin’in giriş noktası olarak bu denetimlerin ilk görüldüğü ve yapıldığı nokta olarak görev yapan arkadaşlarla birlikte hareket edeceğiz. İlçemizde hiç vaka yok. Bu denetimlerde de hiç vaka olmasın istiyoruz.” Dedi. 

Yazlıkçıların gelmeye başlaması ile ilgili bir soruyu cevaplayan Gültekin; “Yazlıkçılar ayrı bir başlık. Bütün yazlılarda kalan vatandaşları ikaz ettiriyoruz.  Kurallara uymaları ve 14 gün kendilerine  kapatmaları ve karantina uygulamaları konusunda, emniyetimiz tek tek belediyemizle iş birliği yaparak tüm yazlıkçılarımızla temas kuruyoruz. Bunu sık sık anonsla da duyuracağız.” Dedi.
Uyarı mahiyetinde sahada olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; “ Zabıta birimlerimizin, anons araçlarımızla beraber hem deniz kenarında, hem yaylaya giderken yol üzerlerindeki olan bölgelerimize anonslarımızı yaptırıyoruz.  Ayrıca genel anons sistemimizde, bir saatte bir anonslarımıza devam edeceğiz. Bunlara uyulma noktasında, bunlara riayet edilme noktasında gerekli uyarılarımızı sıkça yapmaya devam edeceğiz.  Hemşerilerimize diyoruz ki, kendinizi 15 gün hapsedin, lütfen bu zinciri kıralım.” Dedi.  Bir soru üzerine yaz döneminin yaklaşması ile sahil beldelerine gelmeye başlayan yazlıkçıların durumunu değerlendiren  Belediye Başkanı Hidayet Kılınç bu konuda şunları söyledi: “ Merkezi hükümetin bize gönderdiği genelgeler doğrultusunda hareket ederiz. Ama biz sık sık yazlıkçılarımızın olduğu bölgede de sokak aralarına kadar girerek anons araçlarımızla beraber bunları duyuruyoruz.  Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, günlük ortalama 250 aracın denetlendiğini söyledi.