GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-07-2020 13:06   Güncelleme : 04-07-2020 13:11

Anamur Bölge Trafikten Sürücülere Dikkat Uyarısı

Haber Merkezi-Anamur Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine bağlı trafik ekipleri sürücüleri sıcaklık nedeni ile meydana gelebilecek dikkat dağınıklığın karşı uyarıyor. D-400 Karayolu Anamur giriş ve çıkışlarında kontrollerini aralıksız devam ettiren ekipler, artan hava sıcaklığına istinaden sürücülerde oluşabilecek dikkat dağınıklığı konusunda uyarılarda bulunuyor.

Anamur Bölge Trafikten Sürücülere Dikkat Uyarısı

Haber Merkezi-Anamur Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine bağlı trafik ekipleri sürücüleri sıcaklık nedeni ile meydana gelebilecek dikkat dağınıklığın karşı uyarıyor. D-400 Karayolu Anamur giriş ve çıkışlarında kontrollerini aralıksız devam ettiren ekipler, artan hava sıcaklığına istinaden sürücülerde oluşabilecek dikkat dağınıklığı konusunda uyarılarda bulunuyor.  Ekipler, yorgunluk sebebiyle meydana gelebilecek trafik kazalarını engellemek için özellikle yolcu ve yük taşıyan araç sürücülerini durdurarak  ellerini yüzlerini yıkatarak serinlemelerini ve kısa süre dinlendirerek bilgilendirme çalışması yaparak faaliyetlerine devam ediyor.
Mersin genelinde de denetimler yoğun olarak devam ediyor. Alınan bilgilere göre, ilk 6 ayda 38 bin 339 toplu taşıma aracı kontrol edildi. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 2020 yılının ilk 6 ayında 38 bin 339 toplu taşıma aracını kontrol ederken, kusuru bulunan 5 bin 741 araç sürücüsüne ceza yazdı.  Şehirlerarası otobüsler, tarifesiz tur otobüslerinin yanında, şehir içi yolcu taşıyan otobüs ve minibüslerde yüzde 50 doluluk kriteri, maske kullanımı, sosyal mesafe kurallarına uygun olup olmadığı konularında bilgilendirme yaptı.
Öte yandan  58 bin 808 motosiklet ve motorlu bisiklet kontrol edildi. Öte yandan trafik ekipleri, motosiklet ve motorlu bisikletliler üzerinde de denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, ilk 6 ayda 58 bin 808 motosiklet ve motorlu bisiklet kontrol edilerek, 19 bin 133 sürücüye ceza yazıldı, eksiklikleri bulunan bin 634 araç trafikten men edildi. Ekipler özellikle kask kullanımı, araç plakalarının görünürlüğü, abart egzoz ve sürücü araç tescil belgeleri üzerinde kontrol yaptı.