SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-03-2020 15:10   Güncelleme : 24-03-2020 15:51

Anamur Belediyesi de Maske Üretimine Başladı

Mithat Ünal- Anamur Belediyesi, korona virüs önlemleri kapsamında maske üretimine de başladı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Belediyenin atölyesinde üretilen maskelerin, ücretsiz olarak vatandaşa dağıtılacağını söyledi.

Anamur Belediyesi de Maske Üretimine Başladı

Mithat Ünal- Anamur Belediyesi, korona virüs önlemleri kapsamında maske üretimine de başladı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Belediyenin atölyesinde üretilen maskelerin, ücretsiz olarak vatandaşa dağıtılacağını söyledi. Üretilen Maskeler Yıkanabilen, Dezenfekte Edilebilen Özelliklere Sahip. Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç “ Bugünden itibaren arkadaşlar, belediyemizin öncülüğünde maske üretimine başladık, ücretsiz bir şekilde halkımıza dağıtacağız inşallah. Esnaflarımıza, gerekirse evlerimizi tek tek dolaşıp, maske dağıtımına başlayacağız.” Dedi.
Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü Dikişnakış Usta Öğreticisi Elmas Bulut’un öncülüğünde hem atölyede hem de evlerde maske üretimine hızlı bir şekilde başlandı. Bunun için bir süre önce faaliyete günlük ortalama bin civarında maske üretiliyor.  Bu işe gönüllü olarak girdiklerini kaydeden Bulut, maskelerin tek kullanımlık değil, yıkanabilir, ütülenebilir ve tekrar kullanılabilir olduğunu söyledi.