KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-06-2021 09:39   Güncelleme : 22-06-2021 12:11

ANAMUR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ BARAN ACAR: ‘HEDEFİM ŞAMPİYON OLMAK’

Mithat ÜNAL-Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip, bu sene on-line olarak düzenlenen ‘’İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası Müzik Yarışması’’nda Mersin’den finale kalan okul belli oldu.  ‘’Bireysel Erkek Solist’’ dalında, Anamur Anadolu Lisesi’nden Ulaş Baran Acar,  Civciv parçası ile finale kalan isim oldu.  Baran hedefinin Anamur’a, Mersine şampiyonluğu getirmek olduğunu söyledi.

ANAMUR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ BARAN ACAR: ‘HEDEFİM ŞAMPİYON OLMAK’

Mithat ÜNAL-Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip, bu sene on-line olarak düzenlenen ‘’İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası Müzik Yarışması’’nda Mersin’den finale kalan okul belli oldu.  ‘’Bireysel Erkek Solist’’ dalında, Anamur Anadolu Lisesi’nden Ulaş Baran Acar,  Civciv parçası ile finale kalan isim oldu.  Baran hedefinin Anamur’a, Mersine şampiyonluğu getirmek olduğunu söyledi. Baran 25 Hazirana kadar devam edecek oylama için Mersin’lilerden POWERAPP mobil uygulamasını indirerek kendisine oy vermelerini istedi. Ücretsiz olarak indirilebilen POWERAPP mobil uygulamasında oylama yapmak isteyenler, finale kalan 158 performans arasından, farklı dallarda en beğendiklerini oylayarak ödül alanları belirleyecek.
Anamur Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ulaş Baran Acar, İpana müzik yarışmasında Mersin'den finale kalan tek bireysel erkek yarışmacı oldu. powerapp uygulamasından bir kişi 20 oy verebiliyor. Ödül kazanan okullar, 27 Haziran Pazar akşamı saat 20.00’de PowerApp mobil uygulamasında gerçekleşecek olan yayında açıklanacak.

Müziğe 4 Yaşında Başlamış
Baran’ın Banası Anamur Sosyal Güvenlik Müdürü Nevzat Acar, Baran’ın müziğe 4 yaşında başladığını söyledi. Baba Acar;”Evde daha 3-4 yaşındayken bir şeyler mırıldanıyordu. Ne çaldığını bizde bilmiyorduk ama, bir şeyler vardı biliyorduk. Birde baktık ki müziğe karşı eğimi var. Gitar kurslarına gönderdik. Baya da başarılı olunca, 10 yaşında ilk gitarını doğum gününde hediye ettik. Sonrası gayet iyi oldu.” dedi. İpana’nın düzenlediği 23. Uluslar arası yarışmada okulun desteği ile finale kaldığını kaydeden Baba Nevzat Acar ilgili uygulamayı indirerek Mersin’lilerden Baran için ou vermelerini istedi.
Hem Derslerinde Başarılı Hem de Sosyal Faaliyetlere katılan bir öğrenci
Okul Müdürü Kemal  Akmeşe Baran’ın hem derslerine başarılı hem de sosyal aktivitelere katılan ve müzik yeteneği olan bir öğrenci olduğunu söyledi.  Başvurusunun ardından okul olarak her türlü desteklerini verdiklerini kaydetti.  Akmeşe, finalde de desteklemeye devam edeceklerini söyledi.  Finalde olduğu kadar şampiyonada da desteklerini sördürdüklerini kaydeden Okul Müdürü Kemal Akmeşe, Mersinlilerden ve Baran’ın öğrenci arkadaşlarından oylamaya katılarak destek vermelerini istedi.