SPOR
Giriş Tarihi : 23-12-2021 11:29   Güncelleme : 23-12-2021 11:37

Anamur Anadolu Lisesi Birinciliğe Koşuyor

Mithat ÜNAL-Anamur Anadolu Lisesi’nin kız ve erkek Voleybol takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu okul sporları müsabakalarında, şimdiye kadar Mersin genelinde ilk 4 takım arasına girerek şampiyonluğa koşuyorlar.

Anamur Anadolu Lisesi Birinciliğe Koşuyor

Mithat ÜNAL-Anamur Anadolu Lisesi’nin kız ve erkek Voleybol takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu okul sporları müsabakalarında, şimdiye kadar Mersin genelinde ilk 4 takım arasına girerek şampiyonluğa koşuyorlar. Okul Müdürü Kemal Akmeşe; “İl birinciliği turnuvasında, önce ilçemizde birinci olan Anamur Anadolu Lisesi kız ve erkek voleybol takımları, İlde devam eden karşılaşmalarda, bütün rakiplerini yenerek ilk dört takım arasına girmişler, ve final grubunda, oynamaya hak kazanmışlardır. Dedi.   Hazırlık süreci  ve bu güne kadar yürütülen müsabakalarda başarılı bir performans sergileyen kız ve erkek öğrencilerle sporcu gençleri eğiten Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Fatih Elmas ve Nuri Çokol ile birlikte maçlara çıkan öğretmenlerde hem ilde iki takım arasına girerek, hem de İl’imizi, Türkiye Bölge Şampiyonasında temsil etmek istediklerini söylediler.
Anamur Anadolu Lisesi'nin dinamik ve heyevanlı kız ve erkek sporcuları öğretmenleri ile birlikte, bugün ve yarın Kızlarda Tarsus Amerikan Koleji, Amerikan Kültür Okulları ve Mersin Spor Lisesi ile, erkeklerde ise, Mersin Spor lisesi, Silifke Göksu Anadolu Lisesi ve Bozyazı Anadolu Lisesi ile mücadele etmek için Mersinde bulunuyorlar.