SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-10-2019 10:26

ANAMED’ten 10. Yıl Kutlaması

namurda 10 yıldır sağlık hizmeti veren ANAMED Hastanesi  düzenlediği piknikle 10 yılın stresini attı. Özel Anamur Anamed Hastanesi kuruluş yıl dönümü sebebiyle 10.Geleneksel Pikniği gerçekleştirildi. Coşku içerisinde geçen piknikte Anamed Hastanesi personel ve aileleri ile yine bünyesinde barındırdığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi personeli ve Güneş Enerjisi Santrali personeli ile hep beraber doyasıya eğlenildi.

ANAMED’ten 10. Yıl Kutlaması

Anamurda 10 yıldır sağlık hizmeti veren ANAMED Hastanesi  düzenlediği piknikle 10 yılın stresini attı. Özel Anamur Anamed Hastanesi kuruluş yıl dönümü sebebiyle 10.Geleneksel Pikniği gerçekleştirildi. Coşku içerisinde geçen piknikte Anamed Hastanesi personel ve aileleri ile yine bünyesinde barındırdığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi personeli ve Güneş Enerjisi Santrali personeli ile hep beraber doyasıya eğlenildi. Piknik kapsamında çeşitli sunumlar, yarışmalar ve performans gösterisi ile beraber ikramlarda bulunuldu.  Piknikte bir konuşma yapan Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kırmızıtaş ''13 Eylül 2010 yılında ilk hasta kabulüne başlayan hastanemiz, deneyimli kadrosuyla çağdaş bilgi ve teknolojisini kullanan, meslek ahlakını benimseyen hasta ve hasta yakınlarının memnuniyet ve menfaatlerini önemseyen bir kurum olarak sağlık hizmetleri sunmaktayız. Her geçen gün büyüyerek verdiğimiz hizmete yenilerini eklemekteyiz. Hastanemiz halkımızın çevre illere ve il merkezlerine gitme ihtiyacını ortadan kaldırmıştır. Anamed olarak sadece sağlık alanında değil, özel eğitim alanındaki eksikliğide farketmiş ve bu alanda bir Özel Eğitim Merkezi de kurulmuştur. Bu sosyal proje kapsamında raporlu öğrencilere tamamen ücretsiz eğitim hizmeti vermekle birlikte bu öğrencilerimize Anamed Hastanesin'de ücretsiz sağlık hizmeti de sunmaktayız. Bunun yanı sıra temiz enerji kaynağı olan 1MGB'lık Güneş Enerji Santrali Anamur'da faaliyete sokulmuştur. Güneş Enerjisi Santralimiz bölgemizde diğer yatırımcılara örnek ve ilham kaynağı olmuştur.' Ayrıca bir açıklama yapan hastane başhekimi Op.Dr. Cüneyt Kavak '' hastanemiz bünyesinde bugüne kadar 23.705 adet başarılı operasyon yapılmış olup bunların yaklaşık 2700 tanesi yarım saat içerisinde müdahale edilmezse ölüm veya uzuv kaybı ile sonuçlanacak vakalardan oluşmaktadır. Anamur ve çevresinde daha önce sunulmayan sağlık hizmetlerinde aşağıdaki hizmetler sunulmaya başlamıştır

Lazerle kansız bıçaksız prostat ve böbrek taşı ameliyatı

Mikrocerrahi el cerrahisi
Lazerle Hemoroid tedavisi
Mr anjiyografi
Laparaskopik safra kesesi ameliyatı
Katarakt ameliyatı Fako (Lazerle)
Lazer epilasyon
Doopler USG(varis ve damar tıkanıklığı)
Artroskobik diz-omuz ameliyatları
Mikrocerrahi ünitesi kesik uzuvların tamiri
Boyun ve bel fıtığı, beyin kanamaları
Endeskopi kolonoskopi
Ekokardiyografi ritim holter ve tansiyon holter
Göz otomatik otorefraktometre ile göz problemlerinin tespiti
Tam donanımlı yoğunbakım ve yenidoğan ünitesi
Dijital mamografi
Endoskopik kulak burun boğaz ameliyatları
4 boyutlu ultrasonografi
Ozon tedavisi
Rahim ağzı kanseri tarama cihazı

Anamed var olduğu sürece Anamur ve bölge halkı için istihdam ve katma değer yaratan daha pek çok yenilikçi projeyi hayata sokacaktır.'' dedi.