GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2020 13:05

Anadolu Sağlık Sen 9. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

Anadolu Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (ANADOLU SAĞLIK SEN) 9. yıl dönümünü kutladı. 

Anadolu Sağlık Sen 9. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

Haber Merkezi-Anadolu Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Anadolu Sağlık Sen) 9. yıl dönümünü kutladı. Anadolu Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Anadolu Sağlık Sen) 2011 yılında 12 Eylül günü kurularak yola çıkmıştı. Türk Sendikacılık Tarihindeki meşakkatli mücadelesini bugüne kadar onurlu bir şekilde sürdüren Anadolu Sağlık Sen, kurulduğu ilk günden itibaren dikkatleri çekmiş; sağlık hizmet kolundaki sendikacılık mücadelesinin nasıl olması gerektiğini göstermiştir. Sağlık teşkilatlarının idari sorunlarına çözüm önerilerini sunmuş, tüm sağlık çalışanlarının hak ve hukukunun korunması yönündeki azimli ve kararlı tutumuyla da sağlık çalışanlarının teveccühüne mazhar olmuştur. Kurulduğu günden itibaren sağlık çalışanlarının insanca yaşayabilecekleri bir gelire sahip olması, huzurlu ve mutlu yaşayabilmesi için mücadele ederek demokratik haklarının tek savunucusu haline gelen Anadolu Sağlık Sen, hakkı ve hukuku gözeterek yaptığı çalışmalarıyla sağlık çalışanlarının takdirini kazandı.  Anadolu Sağlık Sen;sağlık çalışanlarının mesleki, ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarındakisorunlarını tespit ederek çözülmesi için önerilerde bulunan, yetkili makamlara çözüm önerileri sunarak pek çok sorunun çözülmesine katkı sağlayan bir sendika olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında yer almıştır.Anadolu Sağlık Sen, Türk Sendikacılık Tarihinde önemli bir boşluğu doldurmuştur. 
9. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, mağdur ve mazlum sağlıkçıların güvendiği bir sendika olduklarının altını çizerek şunları söyledi:
“Anadolu Sağlık Sen, üyelerinin haklarını korumak için bütün Anayasal ve demokratik yolları deneyerek çözüm üreten bir sendikadır. Anadolu Sağlık Sen, kimsenin himayesinde değildir. Üyelerinin gücü ve katkısıyla yoluna devam eden ve çalışma yapan bir sendikadır. Siyaset üstü sendikacılık anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Hiçbir siyasi düşüncenin arka bahçesi olmadık, tek amacımız meslektaşlarımızın onurlu yaşayacağı bir gelecek için çalışmaktır. Bu nedenle her yıl üye sayımızı artırarak yolumuza devam ediyoruz.
Anadolu Sağlık Sen tüm sağlık çalışanlarının yanındadır. Her zamanda yanında olmaya devam edecek, kimseyi ötekileştirmeden sendikal çalışmalarını sürdürecektir. Kuruluşumuzu kutladığımız bu günlerde, üyelerimizle birlik ve beraberlik içinde verilmeyen haklarımızı alana kadar sendikal mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız. Bu vesileyle sendikamızın 9. kuruluş yılını kutluyorum. Sendikamızın bugünlere gelmesinde emeği geçen yönetim kurulu üyelerimizi, il başkanlarımızı, bölge temsilcilerimizi ve üyelerimizi kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum. Omuz omuza mücadeleye kararlı ve azimli bir şekilde devam edeceğiz. Kardeşlik duyguları içinde ve birliğimizin daim olması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.”