TANITIM
Giriş Tarihi : 26-01-2021 08:28   Güncelleme : 26-01-2021 08:28

Anadolu Efes’in Yeni Transferi Dzanan Musa!

canlı maç izle Anadolu Efes için yeni transfer gerçekleşti.

Anadolu Efes’in Yeni Transferi Dzanan Musa!

Canlı maç izle Anadolu Efes için yeni transfer gerçekleşti. Transfer de 21 yaşında Dzanan Musa, lacivert-beyaz formayı giyip ilk defa yarın sahaya çıkıyor. NBA takımından olan Brooklyn Nets’te yer alan Dzanan Musa, ülkemize transfer oldu. ING Basketbol Süper Ligi içinde sahaya çıkmak Musa hazırlık yapıyor. Soyu Bosna Hersek olan Musa, Anadolu Efes ile anlaşma sağladı. Dzanan Musa, şutör guard pozisyonuyla forma giymeye hazırlanıyor. Yarın saat 20.00’de Anadolu Efes-OGM Ormanspor’un oynayacağı mücadele de, genç oyuncu süre verildiği takdirde ilk mücadelesi ile parkeye adım atıyor.

Genç Oyuncunun Şimdiye Kadar ki Başarıları

S Sport izle Red Bull sporcusu Musa, Basketbola 8 yaşı itibariyle KK Bosna XXL takımıyla başlayıp, 2015 yılında FIBA U-16 Avrupa Şampiyonu olarak Bosna Hersek takımının mühim üyelerinden oldu.
Genç oyuncu, final atışlarında yaptığı 33 sayıyla MVP seçilip, FIBA U-17 Dünya Kupası tarihinde bir maç içerisinde 50 sayı atarak rekora imza attı. Brooklyn Nets’den transferi gerçekleşen Dzanan Musa, Anadolu Efes ile 2.5 yıllık bir anlaşma imzaladı.


Dzanan’ın Maç Öncesi Yaptıkları Şaşırttı

Musa, Anadolu Efes’in Youtube kanalında açıklamalarda bulundu. Dzanan Musa: Maç öncesi konuşmamayı tercih ediyorum, bu şekilde kendi halime kalıyorum. Çorap veya ayakkabımı giyerken sağ ayağıma öncelik sağlıyorum. Maç’a girişte de bunu uygulayıp sağ ayağımla giriyorum. Mutlaka 13 numara’yı giyerim bu şekilde kardeşime destek olduğumu amaçlayıp devamını getirdim dedi.