EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-03-2020 12:06   Güncelleme : 03-03-2020 12:09

Amerikada Ülkemizi Tarsus Sev Öğrencileri Temsil Edecek

Tarsus SEV Ortaokulu öğrencileri, dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu olan Destination Imagination'ın (DI) Türkiye Turnuvası’nda, çevre kirliliği ve atıklar konulu  performansları ile ikinci oldular. Tarsus SEV öğrencileri, kazandıkları bu başarıyla ABD’de yüzlerce yarışmacının katılacağı dünya finallerinde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandılar. 

Amerikada Ülkemizi Tarsus Sev Öğrencileri Temsil Edecek

Tarsus SEV Ortaokulu öğrencileri, dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu olan Destination Imagination'ın (DI) Türkiye Turnuvası’nda, çevre kirliliği ve atıklar konulu  performansları ile ikinci oldular. Tarsus SEV öğrencileri, kazandıkları bu başarıyla ABD’de yüzlerce yarışmacının katılacağı dünya finallerinde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandılar. Dünyada birçok ülkede düzenlenen uluslararası bir organizasyon olan Destination Imagination (DI); hayal gücünden yenilikçi ve özgün fikirlere ulaşmayı hedefliyor. Destination Imagination’ınTürkiye Turnuvası,Antalya’da gerçekleşti. Yaratıcılık konusunda sınırları zorlayan; katılımcıları takım halinde çalışma, problem çözme, işbirliği, zaman yönetimi gibi birçok konuda geliştirmeyi hedefleyen organizasyonda, Tarsus SEV Ortaokulu takımı hem anlık görev hem de proje sunumu sırasında enerjik performansıyla büyük beğeni topladı. 
Dünya Finallerine Gidiyorlar
Farklı illerden yüzlerceöğrencinin yarıştığı turnuvada Özel Tarsus SEV Ortaokulu Destination ImaginationKulübü öğrencilerinden oluşan Guardians Takımı,  çevre kirliliği ve atıklar konulu performansları ileProject Outreach kategorisinde ikincilik elde etti. Tarsus SEV Ortaokulu öğrencileri, bu başarılarıyla, ABD’de 20-23 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan dünya finallerinde (Global Finals)ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Tarsus SEV Guardians Takımı, dünya finallerinde hem okullarını hem de ülkemizi temsil edecek olmanın gururunu yaşadı.