SPOR
Giriş Tarihi : 09-05-2021 18:53   Güncelleme : 09-05-2021 18:53

Alsancak Stadı için Mustafa Denizli önerisi

İzmir futbolunun mabedi niteliğindeki Alsancak Stadı'nda yeniden inşaat çalışmaları devam ederken, stada isim verilmesi için kentin futbol dinamikleri harekete geçti.

Alsancak Stadı için Mustafa Denizli önerisi

 

2014 yılında depreme dayanıksız raporu alması betpas nedeniyle kapatılarak 2015'te yıkılıp, aynı yerinde yeniden inşa edilen, yeni sezonda kapılarını açması beklenen Alsancak Stadı'na Türk futbol tarihine ismini altın harflerle yazdıran Mustafa Denizli adının verilmesi yeniden gündeme geldi. Daha önce 2017'de betpas güncel tarihi stada Mustafa Denizli'nin adının verilmesi önerisi yapılmış, bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Altay'da Mustafa hoca semboldür. Yakışır. Sol ayağı tartışılmaz zaten" ifadelerini kullanmıştı.

 

Mustafa Denizli ise "Sayın Cumhurbaşkanı'nın yaklaşımı çok sıcak oldu. Duygulandım, gururlandım. Böyle bir şeyin düşünülmesi dahi insanı gururlandıran bir şey" demişti. Çeşme Alaçatı doğumlu 71 yaşındaki Mustafa Denizli, altyapısından yetişip 18 yıl formasını giydiği Altay'a 38 yıl aradan sonra geçen hafta teknik direktör olarak geri dönerek Altaylıların betpas giriş gönlünde taht kurdu. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı şampiyon yapan tek teknik adam olan, A Milli Takım'a da 2000 Avrupa Şampiyonası'nda ilk kez çeyrek final oynatan Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, futbolculuk yıllarında Alsancak Stadı'nda unutulmaz maçlar oynadı. Denizli, tarihi statta o dönemi yaşayanların hafızalarından silinmeyen goller attı.