TANITIM
Giriş Tarihi : 20-04-2021 17:25   Güncelleme : 20-04-2021 17:28

Akustik Sünger

Ses yalıtımı günümüzde yaşam standardı haline gelmiştir. Ses yalıtımı yapılmayan binalarda gündelik hayatta çalışma alanlarında performans kaybı dikkat dağınıklığı oluşmaktadır.

Akustik Sünger

İşlerinizde verim kaybı oluşmamasını sağlayabilmek adına iyi bir ses yalıtımı sağlanması önerilmektedir. Akustik düzenlemeler ve ses yalıtımı için yaygın olarak gerçekleştirilen Akustik Sünger uygulaması ile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Yüzeyleri farklı geometrik şekillerde üretimi gerçekleştirilen bu malzeme türleri sinema salonları, müzik kayıt odaları, hastaneler, mekanik tesisat odaları, konser ve toplantı salonları gibi sayısız mahal sese ve gürültüye karşı izole edilmektedir. Yüzeyindeki geometrik şekillerle dekoratif görünüm kazanmasının yanı sıra renkli olarak da üretilebilen bu malzeme türü ekonomik ve kaliteli çözümler elde etmenizde yardımcı olur. Akustik Sünger kullanım amacına bağlı olarak iki çözüme hizmet vermek adına ayrılmaktadır. Akustik düzenleyici ürünler veya ses izolasyon sağlayıcı akustik sünger çeşitleri bulunmaktadır.

 

 

Akustik düzenleyici ürünler ses geçişlerinde de katkı sunmaktadır fakat tek başına kullanılan bir ses izolasyon malzemesi kadar etkili değildir. Akustik Sünger çeşitleri kullanım alanınıza bağlı olarak ses geçişini sağlama konusunda daha fazla daha az etki sağlayabilmektedir. Günümüzde araçlarda, teknelerde yolculuk sırasında motor sesleri çevre sesleri rahatsızlık oluşturmaktadır, bu durumun önüne geçebilmek adına motorun bulunduğu alanda veya yolculuk yaptığınız alanlarda alüminyum folyo kaplı süngerleri uygulayarak keskin sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu sayede konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Ses izolasyonu, dışarıdan gelen seslerin içeriye, içeride oluşan seslerin dışarıya gitmesini engelleyen bir yapı sistemidir. Her alanda kullanılması gereken bu teknik sayesinde ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlanmış olur. Daha çok gürültüyü azaltmak için yapılan ses yalıtımı, ortamlarda oluşan rahatsız edici seslerin yok edilmesi için kullanılan bazı malzemeler yardımı ile gerçekleştirilir.

 

 

Özellikle; hastane, hastane odası, MR odası, ses kayıt stüdyosu, sinema salonu gibi yoğunluğun olduğu alanlar, trafiğin aşırı olduğu bölgeler gibi yerlerde mekanlarda daha rahat çalışma imkanı sunan ses izolasyonu, doğru şekilde uygulandığında ve doğru malzemeler kullanıldığında daha iyi sonuçlar vermektedir. Mekanlarda meydana gelen çınlama, titreşim, eko ve diğer rahatsız edici seslerin yok edilmesinde başarılı sonuçlar elde etmek isteyenler, Akustik Sünger kullanarak işlerini kolaylıkla halledebilmektedirler. Yanmaz özelliğe sahip olan süngerler, nem tutmama özelliği ve ıslanmaya karşı dayanıklı olması ile bilinen malzemelerdir. Bu özellikleri sayesinde uzun süre kullanıma açık halde olan akustik süngerler, farklı form ve renklerden oluştuğu için kullanılan mekanlarda dekoratif anlamda da şık bir görünüm oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Birçok varyasyon çeşidi bulunan akustik süngerleri en doğru şekilde üretimini gerçekleştiren Turkish Acoustic mağazalarından temin edebilir görüntüleyebilirsiniz. Alanınıza uygun olarak kullanmanız gereken akustik ürünler hakkında Turkish Acoustic ile iletişime geçerek akustik mimarlardan alanlarınıza uygun ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz.