GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 07:28   Güncelleme : 25-04-2021 08:12

AKP İNSAN HAKLARI BAŞKANI USTA: ″BATI'NIN GEÇMİŞİ SOYKIRIMLARLA DOLUDUR″

AKP'nin İnsan Hakları Başkanı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta; "Batı'nın utanç tarihi" etiketiyle yaptığı paylaşımlarda "Batı’nın geçmişi, utanç verici katliamlar ve soykırımlarla doludur" dedi..

AKP İNSAN HAKLARI BAŞKANI USTA: ″BATI'NIN GEÇMİŞİ SOYKIRIMLARLA DOLUDUR″

AKP'nin İnsan Hakları Başkanı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta; "Batı'nın utanç tarihi" etiketiyle yaptığı paylaşımlarda "Batı’nın geçmişi, utanç verici katliamlar ve soykırımlarla doludur" dedi.

AKP'nin İnsan Hakları Başkanı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, sosyal medya hesabından, "Batı'nın utanç tarihi" etiketiyle çok sayıda paylaşım yaptı.

Usta, paylaşımlarında "Her fırsatta siyasi gerekçelerle ülkemiz aleyhinde asılsız raporlar yayınlayan ve yalan tarihi bilgiler paylaşan Batı’nın geçmişi, utanç verici katliamlar ve soykırımlarla doludur" dedi.

Usta’nın, “Amerika Birleşik Devletleri'nin Soykırım Karnesi” başlığıyla paylaştığı görselde; “Kızılderili Katliamı, Afrika Katliamı, Hiroşima ve Nagazaki Atom Bombası Saldırısı, Dresden Katliamı, Kore Savaşı, Guatemela İşgali, İran Darbesi, Kongo Katliamı, İran-Irak Savaşı, Lübnan Katliamı, Afganistan İşgali, Irak İşgali, Arap Baharı, Suriye İç Savaşı, Filistin Katliamları” gibi olaylar sıralandı.

“Fransa'nın Katliamlarla Dolu Sömürgecilik ve Soykırım Tarihi” başlığıyla paylaşılan görselde ise; “Vendee Soykırımı, Gabon İşgali, Cezayir İşgali, Gine'de asimilasyon, Burkina Faso sömürüsü, Çad İşgali” gibi olaylar aktarıldı.

“İtalya'nın Soykırım Tarihi” başlığıyla paylaşılan görselde; “Habeşistan Saldırıları ve Addis Ababa Katliamı, Arnavutluk'un İşgali, Libya Saldırıları” gibi olaylara yer verildi.

“Hollanda'nın Sömürge ve Soykırım Tarihi” görselinde; “Afrika sömürüsü, Khoikhoi Katliamı, Kızılderili Katliamları, Pavonia Katliamı, Pond Ridge Katliamı, Srebrenitsa Katliamı, Batavia Katliamı, Endonezya Katliamı” gibi olaylar sıralandı.

“Almanya ve Diğer Batı Ülkelerinin Sömürgeci Kanlı Soykırım Tarihleri” başlığıyla paylaşılan görselde ise “Almanya'nın Yahudi Soykırımı, Namibya Soykırımı; İngilyere'nin Aborjinlere yönelik soykırımı, Rum katliamları, Yunanistan'ın Mora Katliamı” gibi olaylara yer verildi.