GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2020 16:52   Güncelleme : 05-12-2020 17:36

Akdenizdeki Deprem Anamurda Böyle Hissedildi

Mithat ÜNAL-ANTALYA açıklarında Akdeniz meydana gelen 5,4 şiddetindeki depremin sarsıntısı Mersin'in Anamur ilçesinde de hissedildi.Deprem saat 15.44 civarından Akdeniz'de meydana geldi.

Akdenizdeki Deprem Anamurda Böyle Hissedildi

Mithat ÜNAL-ANTALYA açıklarında Akdeniz meydana gelen 5,4 şiddetindeki depremin sarsıntısı Mersin'in Anamur ilçesinde de hissedildi.Deprem saat 15.44 civarından Akdeniz'de meydana geldi.  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) verilen 5,4 şiddetindeki deprem Antalya ve çevresinin yanı sıra Mersin’in Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinde de hissedildi. 
Deprem fark eden vatandaşlar, ilçede ilk kez böyle şeyin yaşandığını dile getirerek, kısa süreli olarak kayma ve sarsıntı hissettiklerini söyledi. Bu arada, ilk belirlemelere göre deprem sonrası ilçede can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirildi. Depremin ilk anında dışarı çıkan vatandaşlar, yaşadıkları anları anlattılar. Vatandaşlar hafif hissettiklerini söyleselerde binalara girmöekten tedirgin olduklarını ifade ettiler.