GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2019 13:05

Akdeniz Belediyesi’nde Vezneler Hafta Sonu Açık Olacak

Akdeniz Belediyesi; emlak ve çevre temizlik ile ilan-reklam vergilerinin ikinci taksitini yatırmak isteyen mükellefler için veznelerini, 30 Kasım Cumartesi ile 1 Aralık Pazar günleri, 08.30 ve 15.00 saatleri arasında açık tutacak.

Akdeniz Belediyesi’nde Vezneler Hafta Sonu Açık Olacak

Emlak ve çevre temizlik vergisi ile ilan-reklam vergilerinin ikinci taksitini ödeme tarihi, 30 Kasım 2019 Cumartesi günü sona eriyor. Fakat son ödeme günü hafta sonuna denk geldiği için, belediye merkez binada bulunan vezneleri, 30 Kasım Cumartesi ile 1 Aralık Pazar günleri açık olacak. Vergi mükellefi vatandaşların, yasa gereği cezalı duruma düşmemesi için vergilerini en geç bu tarihler arasında ödemesi gerekiyor.

Merkez bina vezneleri, hafta sonu açık olacak

Akdeniz Belediyesi, vergi mükellefi vatandaşların, hem yasal zorunluluktan ötürü cezalı ödeme yapmak zorunda kalmalarını önlemek hem de olası yığılmaları önlemek amacıyla, belediye merkez binasında bulunan veznelerini, hafta sonunda (30 Kasım Cumartesi-1 Aralık Pazar 2019) açık tutacak.

Vatandaşlar; bu günler içinde 08:30 ile 15:00 saatleri arasında belediyeye gelerek, söz konusu vergilerini ödeyebilecek. Öte yandan, Huzurkent’te de bir ödeme veznesi açılarak, kent merkezine uzak vatandaşların vergi ödemelerini yapmaları da kolaylaştırılacak.

E-belediye üzerinden ve kredi kartıyla da ödeme yapılabilecek

Vatandaşlar; söz konusu vergilerini, veznelere nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekleri gibi web sayfasının e-belediye modülü ile internet üzerinden de ödeme yapabilecek. Vergi mükellefleri, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası’na ait kredi kartlarıyla, üç taksit halinde vergi ödemelerini yapabilecekleri gibi, bu bankalara otomatik ödeme talimatı da verebilirler.