EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-12-2019 10:24   Güncelleme : 31-12-2019 10:27

Akdeniz 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğrencileri Velilerine Böyle Jest Yaptı

Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğünü tarafından eğitimi sürdürülen 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri, yıl bir yıl boyunca aldıkları eğitim de öğrendiklerini velilerine Kur’an okuyarak anlattılar. 2019 yılı son etkinliği olup öğrencilerin etkinliği velileri tarafından ilgi ve takdirle karşılandı. Öğrenciler bugüne kadar öğrendikleri bilgileri ve geliştirdikleri becerilerini velilerine aktardılar.

Akdeniz 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğrencileri Velilerine Böyle Jest Yaptı

Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğünü tarafından eğitim gören Akdeniz 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri, yıl bir yıl boyunca aldıkları eğitim de öğrendiklerini velilerine Kur’an okuyarak anlattılar. 2019 yılı son etkinliği olup öğrencilerin etkinliği velileri tarafından ilgi ve takdirle karşılandı. Öğrenciler bugüne kadar öğrendikleri bilgileri ve geliştirdikleri becerilerini velilerine aktardılar.
Akdeniz Camiinde düzenlenen programa İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, İlçe Vaizi Ömer Ali Koç,  kurs hocaları ve veliler katıldılar. Müftülüğü hafızlık kurslarında hem modern eğitim sistemine göre eğitim veriyor. İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, gençlerin her iki eğitim sisteminde de başarılı bir grafik çizdiklerini söyledi. Kurs merkezlerindeki Kur’an kursları hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar; “Sınıflarında yavrularımız yüce kitabımızı ezberlemeye, anlamaya yaşamaya çalışmaktadırlar. Kuranın hafızı ümmetin dertlileri olmak için kurs hocalarımızın öncülüğünde çaba sarf ediyorlar. Bu yavrularımızı Anamur’umuza ve bütün ümmete hayırlı birer hafız olmalarını temenni ederiz.” Dedi. Çınar, bu hizmetlerin velilerimizn talepleri doğrultusunda artarak devam edeceğini söyledi.   Çocuklarının başarılarını gören velilerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Müftülüğün verdiği bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren veliler, hem kurs hocalarına, hem de İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar’a teşekkür ettiler.