SİYASET
Giriş Tarihi : 22-02-2020 19:49   Güncelleme : 22-02-2020 20:06

AK Parti Anamur 7. Olağan Kongresinde Başkan Yine Yılmaz Oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi Anamur 7’nci Olağan Kongresi yapıldı. Yıldız Düğün Salonunda gerçekleştirilen geniş katılımlı kongrede, Tek Liste ile giden İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz tekrar seçildi.  Kongrede konuşan Yılmaz, Anamurdaki yatırımları anlattı ve hizmetlerin devamı için birlik ve berabelik çağırısı yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yapılan seçimde Yılmaz, delegelerin tamamının oyunu aldı.

AK Parti Anamur 7. Olağan Kongresinde Başkan Yine Yılmaz Oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi Anamur 7’nci Olağan Kongresi yapıldı. Yıldız Düğün Salonunda gerçekleştirilen geniş katılımlı kongrede, Tek Liste ile giden İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz tekrar seçildi.  Kongrede konuşan Yılmaz, Anamurdaki yatırımları anlattı ve hizmetlerin devamı için birlik ve berabelik çağırısı yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yapılan seçimde Yılmaz, delegelerin tamamının oyunu aldı. Kongreye Kalkınma Bakanı Plan ve Bütçe komisyonu Başkanı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, AK Parti Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Ali Cumhur Taşkın, AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Bozyazı İlçe Başkanı Seçkin Taş, CHP İlçe Başkanı Durmuş Deniz, DP İlçe Başkanı Murat Özdemir, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ile partililer katıldı.

Bakan Lütfi Elvan, ilçeye yapılan sağlık ve karayolu yatırımlardan bahsetti,  rakamlar ve istatistikleri ortaya koydu. Akdeniz sahil yolu için son 3 yılda 780 milyon lira ödenek ayrıldığını kaydeden Bakan Elvan, bu yıl üç tünelin daha açılacağını, Anamur ve Gazipaşa arasındaki 13 kilometrelik bölümün bu yıl ihale edileceğini sözlerine ekleyen Bakan Elvan, Anamur Ermenek Yolu Anamur çıkışı için de kamulaştırma çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Bakan Elvan, ilçeye organize sanayi bölgesinin açılması için gerekli çalışmaların da başladığını ifade etti. Elvan’ın ardından milletvekilleri de birer konuşma yaparak, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Seçim sonucunda delegelerin tamamının oyunu alan Feyzullah Yılmaz ilçe başkanlığına seçildi. AK Parti Anamur İlçe Başkanlığı görevine seçilen Yılmaz teşekkür konuşması yaparak, bu güne kadar ilçe başkanlığı ve yönetiminde görev alanlara teşekkürlerini iletti.

Yılmaz, bundan sonra tek amaçlarının ilçeye daha iyi hizmetler olduğunu söyledi.

AK Parti Yönetimi şu isimlerden oluştu:

ASİL YÖNETİM KURULU

İlknur Taş,Ayşe Tuğrul, Gülümser Yüce, Serpil Ataş, Durmuş Tolu, Özcan Yıldırım, Mehmet Ars, İbrahim Bozdemir, Ahmet Şen, Hüsnü Ataş, Osman Aslan, Yener Fazlıoğlu, Vedat Bulut, Veli Toy, Adil Sarı, Avni Kerbali, Hüsnü Yasin Yılmaz, Burak Bulut, Tuncer Başkan

İL DELEGELERİ

M. Feyzullah Yılmaz, Avni Kerbali, Ahmet Ceren, Özcan Yıldırım, Fatih Şen, Ahmet Şen, Hüsnü Ataş, İbrahim Bozdemir, Hüsnü Yasin Yılmaz, Veli Toy, Burak Bulut, Neval Öztürk, Ali Yılmaz, Sami Erdal, Yener Fazlıoğlu, Osman Aslan, Halil Kerbali, Mehmet Doğan, Mehmet Ars, Bahir Aslangil, Cemil Şah, Hüseyin Oktar, Durmuş Tolu, Mustafa Emir Toprak, Şinasi Aslan, Ahmet Yıldırım, Salim Erdem, Ahmet Doğan, Funda Çop