GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2020 13:19   Güncelleme : 20-04-2020 13:22

Ahmet Çetin: ‘Bu Yazılar Odamızı Karalama Amaçlıdır’

​​​​​​​Mithat Ünal-Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin,  Bazı sosyal medyada odanın kapanan işyerleriyle ilgili hiçbir girişimde ve yardımda bulunmadığıyla ilgili paylaştığı yazıların doğru olmadığını belirterek bir basın bülteni yayınladı.

Ahmet Çetin: ‘Bu Yazılar Odamızı Karalama Amaçlıdır’

Mithat Ünal-Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin,  Bazı sosyal medyada odanın kapanan işyerleriyle ilgili hiçbir girişimde ve yardımda bulunmadığıyla ilgili paylaştığı yazıların doğru olmadığını belirterek bir basın bülteni yayınladı. Yazıların  karalama kampanyası amaçlı olduğuna dikkat çeken Çetin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Biz oda olarak tüm çalışmalarımızı yaptık kapanan işyerlerini üst kuruluşlarımıza bildirdik.
Oda olarak bizde yardım etmek isterdik, fakat yıllardır esnafımızın gözünde oda ne yapar para toplamaktan başka der ve oda aidatını ödemez, bu herkes için geçerli değildir bunu da buradan belirtmek isterim. Aidatları toplaya bilseydik şimdi kapalı olan esnaflarımıza Bin TL yardım etsek güzel olmaz mıydı? Oda yönetimine geldiğimizden beri hiç birimiz maaş dahi almadan gönüllülük esasıyla odayı bu güne kadar yönettik ve yönetmeye devam edeceğiz.
Buradan benim şahsım ve yönetimim adına yazılıp çizilenlere sesleniyorum yaptıklarımızı hiçbir zaman çıkıp da şov için ne resim çektirdik, ne yazıp paylaştık, yeri geldiğinde esnafımız için yapılması gerekenleri çıktım basın önünde dile getirdim,  gerektirdiği takdirde yazdım gönderdim. Bilinmesini isterim ki her zaman esnafımızın yanında olduğumu herkes bilsin, herkese bir telefon kadar yakın olduğumu tüm esnafım ve tüm Anamur halkı bilir. Umut ediyorum ki bu kötü günler en kısa zamanda biter. Merkezi hükümetimizinde en kısa zamanda kapalı olan iş yapamayan (berber-kahvehane-lokanta-minibüsçü) tüm esnaflarımıza yardımcı olacağına eminim. Hepimizin Allah yardımcısı olsun.” 
Oda Başkanı Ahmet Çetin