GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 10:12   Güncelleme : 26-05-2021 10:14

AHBAP DAYANIŞMASI, KÖYLÜLERİ EV SAHİBİ YAPTI, ANAHTARLARI HALUK LEVENT VERDİ

Elazığ’ın Arıcak ilçesine bağlı Karakaş köyünde 18 Kasım 2019’da çıkan yangında evleri yanan altı aile, sanatçı Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Derneği’nin desteği ile yeni evlerine kavuştu. .

AHBAP DAYANIŞMASI, KÖYLÜLERİ EV SAHİBİ YAPTI, ANAHTARLARI HALUK LEVENT VERDİ

SERRA TAYLAN

Elazığ’ın Arıcak ilçesine bağlı Karakaş köyünde 18 Kasım 2019’da çıkan yangında evleri yanan altı aile, sanatçı Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Derneği’nin desteği ile yeni evlerine kavuştu. 

Şubat ayında ailelerin yerleştiği evler için pandemi nedeniyle geciken anahtar teslim töreni bugün yapıldı. Tören, Elazığ Valisi Erkaya Yirik, AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent ve ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleşti. Vali Yirik, Haluk Levent'e teşekkürlerini ileterek birlik ve beraberlikle tüm güçlüklerin önüne geçebileceğini söyledi.

Haluk Levent ise Elazığ'ın üzücü günler geçirdiğine dikkat çekti, yangın haberini duyar duymaz yardım için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Levent, evlerin yeniden yapılmasını sağlayan bağışlar için “Bu para bizim değil, bağış yapan dostlarımızın” ifadesini kullandı ve “Bugün bu evleri teslim ederken mutluluk ve onur duyuyorum” dedi.

Yangında altı ev tamamen yanarken üç ev hasar görmüştü. Yeni evler toplam 1 milyon 167 bin liraya mal edildi. Bu paranın 685 bin lirasını Ahbap derneği, 125 bin lirasını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 237 bin lirasını gerçek ve tüzel kişilerin bağışları, 120 bin lirasını ise hak sahipleri karşıladı.