GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2020 13:36   Güncelleme : 10-01-2020 13:43

AGC’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Mesajı

Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile bir mesaj yanınladı. cömertler Yönetim Kurulu adına  yayınladığı mesajında, küreselleşen dünyada gazetecilerin de mesleklerindeki zorlukların paralel olarak geliştiğini  ifade etti.

AGC’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Mesajı

Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile bir mesaj yanınladı. Cömertler Yönetim Kurulu adına  yayınladığı mesajında, küreselleşen dünyada gazetecilerin de mesleklerindeki zorlukların paralel olarak geliştiğini  ifade etti. Anamur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı bir açıklamada,  “Kamu görev yapan ve zor şartlarda geçinmeye çalışan tüm gazetecilerin daha iyi şartlarda çalışma imkânı bulmasını diledi.
AGC  yönetimi tarafından yapılan açıklamada,“Mesai kavramı gözetmeden gece gündüz zor şartlarda mesleğinin hakkını vermeye çalışan gazeteci arkadaşlarımız,  Zaman ve mekân mefhumu gözetmeden çalışmayı gerektirmesi sebebiyle zor bir meslek dalı olan gazetecilik mesleğinin, aynı zamanda günümüzün en dinamik ve saygın mesleklerinin başında yer alıyor.
Toplumun aydınlatılması, bilinçlendirilmesi, halkın talep ve beklentilerinin kamuoyuna taşınması,  İlçemizin tanıtılması gibi pek çok konuda önemli bir kamu görevi üstlenen yerel ve ulusal basınımızın bundan sonra da aynı özveriyle görevini yerine getirdiğine inanıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Basın, ulusun ortak sesidir” fikriyle hareket eden, basın ahlak ilkelerine bağlı kalarak, kamuoyunu doğru aydınlatan ulusal ve yerel basın çalışanlarının, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dnildi.