SPOR
Giriş Tarihi : 22-09-2022 10:20

Afyonkarahisar'da 'Avrupa Hareketlilik Haftası' etkinliği gerçekleştirildi

Türkiye Belediyeler Birliği’nin öncülüğünde 16-22 Eylül tarihleri arasında ‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temasıyla başlatılan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Dinar Belediyesi'nin destekleriyle “Bisikletle Özgürlüğe Açılan Yol” sloganı ile bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar'da 'Avrupa Hareketlilik Haftası' etkinliği gerçekleştirildi

AFYONKARAHİSAR - 21.09.2022 - HİBYA - Türkiye Belediyeler Birliği’nin öncülüğünde 16-22 Eylül tarihleri arasında ‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temasıyla başlatılan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Dinar Belediyesi'nin destekleriyle “Bisikletle Özgürlüğe Açılan Yol” sloganı ile bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Kemal Duru ve Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı bisiklet sürme etkinliğine katılan vatandaşlarımıza eşlik etti.

Avrupa Hareketlilik Haftasının önemine dikkat çeken Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, “İnsanın hem bedenen hem de zihnen gelişmesini sağlayan sporu, hayatının bir parçası haline getirmek çok güzel bir davranıştır. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bizler belediye olarak vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmesi için böylesi güzel etkinlikleri önemsiyoruz. Bu haftanın amacı; güvenli ulaşım, sağlıklı ulaşım, egzoz salınımıyla ilgili en asgari çevreye zarar verecek araçların kullanımı, mümkünse bisiklet kullanımı ve yaya olarak ulaşımın devam ettirilmesi amaçlanmaktadır. Yani insanları obeziteden kurtarıp hareket ettirme amacıyla gerçekleştirilen bir haftadır Avrupa Hareketlilik Haftası. Bu vesileyle etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi