GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 16:20

Adıyaman’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

ADIYAMAN-24.11.2022-HİBYA- 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Adıyaman’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Valilik önündeki Atatürk büstüne çelenk konulması ile başlayan program, Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda devam etti. 

24 Kasım Öğretmenler Günü programına Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve  Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkan Vekili Şerif Ayaz, Baro Başkanı Av. Bilal Doğan, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, İl Jandarma Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Protokol konuşmaların ardından adaylığı kaldırılan öğretmenler yemin etti. Vali Mahmut Çuhadar, emekli öğretmen Abuzer Kurt’a hizmet şeref belgesi verirken, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrencilere de plaket ve çeşitli hediyeler verdi.    

Program, Öğretmenler Korosu tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile sona erdi. 

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi