SAĞLIK
Giriş Tarihi : 03-09-2021 21:10   Güncelleme : 04-09-2021 00:42

Adil’den, Anamur İçin Pandemi ve Doktor Değerlendirmesi

Mithat Ünal/Anamur-Anamur İlçe Sağlık Müdürü Doktor Cem Adil, geçtiğimiz yıl Mart Ayında Türkiye’ye giren Covıd-19 virüsünin  Anamur’a verdiği hasarı değerlendirdi. Adil, Anamur Devlet Hastanesi’nde Doktorların görevine devam ettiğini de sözlerine ekledi. Anamurda ilk günden bu güne kadar 5 bin 800 vaka gerçekleşirken, son zamanlarda delta varyantının da ağır etkisi ile 104 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydeden Adil, son zamanlardaki ölüm vakalarının aşı olmayan vatandaşlarda görüldüğünü belirtti.

Adil’den, Anamur İçin Pandemi ve Doktor Değerlendirmesi

Mithat Ünal-Anamur İlçe Sağlık Müdürü Doktor Cem Adil, geçtiğimiz yıl Mart Ayında Türkiye’ye giren Covıd-19 virüsünin  Anamur’a verdiği hasarı değerlendirdi. Adil, Anamur Devlet Hastanesi’nde Doktorların görevine devam ettiğini de sözlerine ekledi. Anamurda ilk günden bu güne kadar 5 bin 800 vaka gerçekleşirken, son zamanlarda delta varyantının da ağır etkisi ile 104 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydeden Adil, son zamanlardaki ölüm vakalarının aşı olmayan vatandaşlarda görüldüğünü belirtti.  Adil, geçtiğimiz Aralık ayında Anamurda 75 kişinin Cavıd-19 salgını nedeni ile yaşamını yitirdiğini söyledi.
Hastanede Uygulamaya Konan Bir İstifa Yok
Anamur Devlet Hastanesi’ndeki istifa söylentilerinin gerçeği yansınmadığını kaydeden İlçe Sağlık Müdürü Doktor Cem Adil, Anamur Devler Hastanesinde değişik branşlarda 8 doktorun istifa dilekçesini verdiğini ancak iki ay çalışma zorunluluklarının olduğunu kaydetti. Şu anda istifaların uygulamada olmadığını belirten Adil; “Doktorun istifa dilekçesini verdiği gibi geri çekme hakkı da bulunuyor.  2 aylık bir sürecimiz var. Bu süre zarfında istifa dilekçesini geri çeken doktorumuz olabilir.  Böyle bir durumda istifa ifadesini kullanmak doğru olmaz.” dedi.  Bütün bunlar bir tarafa, şu an itibarı ile Anamur devlet Hastanesi’ne
10 Acil Uzmanı,1 Dahiliye Uzmanı, 1 Psikiyatri Uzmanı, 1 Aile Hekiminin atamasının yapıldığını ve bu zamsan zarfında yeni doktorlarında göreve başlayacağını söyleyen İlçe Sağlık Müdürü Cem Adil Anamurda depolarda aşı stoklarının yeterli olduğunu, aşı tanımlamasına dahil olan herkesin aşı olması gerektiğinin altını çizdi.
Anamurdaki Eylül Ayı başı itibarı ile vaka tablosu: