DÜNYA
Giriş Tarihi : 24-06-2021 08:26   Güncelleme : 24-06-2021 08:26

ADD'nin Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Ajansları Büyükelçisi Cindy McCain

HABER MERKEZİ-McCain Enstitüsü, Başkan Cindy McCain'in Başkanlık (atama niyetiyle) Amerika Birleşik Devletleri Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Ajansları Büyükelçisi Olarak Hizmet Vermek İçin Atanmasını Kutluyor, Bayan McCain'in dünya çapında açlıkla mücadelede ABD'yi temsil etme rolü, McCain Enstitüsü ile yaptığı çalışmaların doğal bir devamı ve insani meselelere odaklanıyor.

ADD'nin Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Ajansları Büyükelçisi Cindy McCain

HABER MERKEZİ-McCain Enstitüsü, Başkan Cindy McCain'in Başkanlık (atama niyetiyle) Amerika Birleşik Devletleri Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Ajansları Büyükelçisi Olarak Hizmet Vermek İçin Atanmasını Kutluyor,
Bayan McCain'in dünya çapında açlıkla mücadelede ABD'yi temsil etme rolü, McCain Enstitüsü ile yaptığı çalışmaların doğal bir devamı ve insani meselelere odaklanıyor.

WASHINGTON, DC (23 Haziran 2021) Arizona Eyalet Üniversitesi'ndeki (ASU) McCain Uluslararası Liderlik Enstitüsü, Başkan Joe Biden'ın Cindy McCain'i Amerika Birleşik Devletleri Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Ajansları Büyükelçisi olarak görevlendirmesini desteklemekten gurur duyar. McCain Enstitüsü'nde Cindy McCain, eşi Senatör John S. McCain'in 2018'de vefat etmesinin ardından Mütevelli Heyeti Başkanı ve kuruluşun 2010'da kuruluşundan bu yana Mütevelli Heyeti'nde görev yaptı. Bayan McCain'in liderliği, özverisi ve gözetimi örgütün güvenlik, ekonomik fırsat, özgürlük ve insan onuruna dayalı karakter odaklı küresel liderliği geliştirmeye odaklanması, Enstitünün büyümesinde ve küresel etkisinde önemli bir faktör olmuştur.
Çok önemsediği bir konu olan Bayan McCain, Enstitü'nün insan kaçakçılığıyla mücadele çabasına öncülük etti ve çalışmalarıyla hem Arizona'da hem de Kongre'de yasalar çıkardı. Bu çabaları ve çalışmaları Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Afrika, Asya, Avrupa ve dünyadaki diğer ülkelerde gerçekleştirdi. Bayan McCain, insan ticaretiyle mücadeledeki liderliğine ek olarak, Münih Güvenlik Forumu, Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu ve Küresel Hayırseverlik Forumu da dahil olmak üzere dünyanın en önemli forumlarından bazılarında sunumlar yapmıştır.
Cindy McCain, “Başkan Biden tarafından Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Ajansları Büyükelçisi olarak görev yapmak üzere seçilmekten onur duyuyorum” dedi. "Bu grubun hizmet verdiği toplulukların bizim desteğimize ve odaklanmamıza ihtiyacı var ve bu rolün sunduğu zorlukların üstesinden gelmeyi dört gözle bekliyorum. Destekleri ve beni bu pozisyona hazırladıkları için McCain Enstitüsü'ne, yönetim kuruluna, Enstitü'deki ekibe ve Arizona Eyalet Üniversitesi'ndeki ortaklarımıza özellikle minnettarım. Amerika Birleşik Devletleri uzun zamandır dünya çapında açlık ve yetersiz beslenmeyle mücadelede lider olmuştur. Roma merkezli gıda ajanslarının bu zorlukların üstesinden gelmedeki etkinliğini ve kapasitesini çok önemsiyorum. Enstitüdeki çalışmalarım, dünyanın en savunmasız insanlarına fayda sağlayacak değişim için harekete geçme konusunda kararlı eylemin gücünü bana gösterdi.
McCain Enstitüsü Mütevelli Heyeti Başkanı ve Dünya Gıda Programı eski başkanı Josette Sheeran, “Cindy McCain, insani yardım faaliyetlerine ve dünyanın acilen açlığına olan bağlılığını uzun süredir kanıtlamıştır. McCain Enstitüsü'ndeki insan kaçakçılığıyla mücadelede öncü dünyası, en savunmasız kişiler için küresel farkındalığın ve eylemin artmasına yardımcı oldu. Bu rolde, Roma'daki bu önemli görevde, açlık ve yetersiz beslenmeyle ve dünyanın en zorlu çiftçisiyle ilgili konularda eşit bir etkiye sahip olacağına eminim.”
Arizona Eyalet Üniversitesi'ndeki McCain Uluslararası Liderlik Enstitüsü hakkında Senatör John S. McCain'in karakter odaklı liderliğinden ve ailesinin kamu hizmeti mirasından ilham alan McCain Enstitüsü, çeşitli alanlarda insanların yaşamlarında fark yaratmak için programlar ve girişimler uygular. kritik alanlar: liderlik gelişimi, insan hakları, hukukun üstünlüğü, ulusal güvenlik, hedeflenen şiddetin önlenmesi ve insan ticaretiyle mücadele.
Arizona Eyalet Üniversitesi Hakkında Arizona Eyalet Üniversitesi
, Amerikan araştırma üniversitesi için erişime, mükemmelliğe ve etkiye kendini adamış bir kurum yaratarak yeni bir model geliştirdi. ASU, kendisini dışladıklarına göre değil, içerdiklerine göre ölçer. Bir Yeni Amerikan Üniversitesinin prototipi olarak ASU, kamu yararına katkıda bulunan araştırmaları sürdürür ve ASU, onu çevreleyen toplulukların ekonomik, sosyal ve kültürel canlılığı için büyük sorumluluk üstlenir.