GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2021 08:39   Güncelleme : 02-05-2021 08:54

ADANALI ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Hakkari'de, bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı, memleketinde son yolculuğuna uğurlandı..

ADANALI ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ALİGÜRELİ

Hakkari'de, bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı, memleketi Adana'da son yolculuğuna uğurlandı.

Hakkari’de arama faaliyetleri yapıldığı sırada PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucunda ağır yaralanan Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı, kaldırıldığı GATA'da şehit oldu. Şehit düşen Mehmet Kırmızı'nın naaşı, dün askeri uçakla Adana'ya gönderildi.

Şehidin cenazesi, bugün öğlen saatlerinde helallik için Ceyhan Özbilen Mahallesi’nde bulunan baba ocağına getirildi. Bu sırada şehidin annesi Aliye Kırmızı, nişanlısı Aylanur Kabukçu ve yakınlarının ağıtları, yürekleri dağladı.

Helallik alınmasının ardından Şehit Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı'nın Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze namazı için Ceyhan Abdülkadir Ağa Ulu Cami'ne götürüldü. Şehidin annesi Aliye Kırmızı, "Vatan sağ olsun, ben şehit annesiyim. Gurur duyuyorum Mehmet'imle” diyerek gözyaşı döktü.

Adana İl Müftüsü Hasan Çınar'ın kıldırdığı cenaze namazından sonra Kırmızı'nın naaşı, Ceyhan Asri Mezarlığı Şehitliği'nde defnedildi.

Törene, şehidin babası Kırmızı, ağabeyleri ve kardeşi, yakınları, Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay, Vali Süleyman Elban, milletvekilleri, belediye başkanları, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.