GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 18:52   Güncelleme : 20-05-2021 19:22

ADANA’DA FİLİSTİNLİLERE SERGİ İLE DESTEK

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM), İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına dikkati çekmek amacıyla fotoğraf sergisi açtı. .

ADANA’DA FİLİSTİNLİLERE SERGİ İLE DESTEK

ALİ GÜRELİ


Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM), İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına dikkati çekmek amacıyla fotoğraf sergisi açtı. ASİM Başkanı Mahmut Eraslan, serginin açılışına katılan ve destek veren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. Erarslan, Filistinlilere desteklerinin her koşulda devam edeceğini söyledi.

Filistinli mazlumlara karşı saldırılara sessiz kalamayacaklarını belirten Eraslan; "Sivil toplum kuruluşları olarak hedefimiz Gazze'yi gündemde tutmak ve bu zulme karşı sesimizi yükseltmek" dedi.

Müslümanlar zulüm altındayken kendilerinin rahat duramayacaklarını ifade eden Eraslan, “Öfkemiz sapasağlam bir şekilde dipdiridir. Bizler şehitler verdik, vermeye de hazırız. İşgal rejimi İsrail'e imanımızla kafa tutuyoruz. Tüm dernek, vakıf, cemaat ve yapılarla birlikte hareket ediyoruz. Filistin’e yardım ulaştıran hangi kurum olursa olsun onlara da maddi destek vermeye hazırız” diye konuştu.

Serginin açılışına siyasi parti, belediye ve STK başkan ve temsilcileri katıldı.

Adana’daki tarihi Ulu Cami girişinde açılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi cuma günü saat 17.00'ye kadar açık kalacak.