GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-06-2021 18:15   Güncelleme : 29-06-2021 18:20

ADALET BAKANI GÜL'DEN ″ELMALI DAVASI″ AÇIKLAMASI: ″HSK İNCELEME BAŞLATTI″

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kamuoyunda Elmalı Davası olarak bilinen ve büyük tepki toplayan çocuğa karşı cinsel istismar yargılamasında verilen tahliye kararı için Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) inceleme başlattığını açıkladı..

ADALET BAKANI GÜL'DEN ″ELMALI DAVASI″ AÇIKLAMASI: ″HSK İNCELEME BAŞLATTI″

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kamuoyunda Elmalı Davası olarak bilinen ve büyük tepki toplayan çocuğa karşı cinsel istismar yargılamasında verilen tahliye kararı için Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) inceleme başlattığını açıkladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kamuoyunda Elmalı Davası olarak gündeme gelen ve büyük tepki toplayan çocuğa karşı cinsel istismar davasında sanıkların tutuksuz yargılanma kararına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Sürecin takipçisi olduklarını belirten Gül'ün paylaşımı şöyle:

"Çocuklarımızın cinsel istismarına hiç kimse, hiçbir şekilde müsamaha göstermez; gösteremez. Yargı süreci devam ediyor. Süreci yakından ve dikkatle takip ediyor, sürecin hassasiyetine uygun her türlü tedbiri alıyoruz. HSK da konu hakkında inceleme başlattı."