SAĞLIK
Giriş Tarihi : 13-04-2021 15:52   Güncelleme : 13-04-2021 15:56

ABD GIDA VE İLAÇ DAİRESİ, JOHNSON ve JOHNSON AŞISININ DURDURULMASINI İSTEDİ

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Johnson and Johnson'ın tek doz aşısını kullanan 6 kişide kan pıhtılaşma sorunu görülmesinin ardından, aşının kullanımının geçici olarak durdurulmasını istedi. .

ABD GIDA VE İLAÇ DAİRESİ, JOHNSON ve JOHNSON AŞISININ DURDURULMASINI İSTEDİ

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Johnson and Johnson'ın tek doz aşısını kullanan 6 kişide kan pıhtılaşma sorunu görülmesinin ardından, aşının kullanımının geçici olarak durdurulmasını istedi. 

FDA ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ABD'li ilaç şirketi Johnson and Johnson'ın tek dozluk Covid-19  aşısının uygulandığı 6 kişide kan pıhtılaşma sorunu görülmesinden dolayı, aşının kullanımının geçici olarak durdurulmasını tavsiye etti. Kan pıhtılaşma sorunu yaşayan 6 kişinin, 18-48 yaş arasındaki kadınlardan oluştuğu ve belirtilerin aşılamadan sonraki 6 ve 13 gün arasında ortaya çıktığı bildirildi. CDC'nin müdür yardımcısı Anne Schuchat ve FDA'nın Biyolojik Değerlendirme ve Araştırma Merkezi Direktörü Peter Marks, "Vakaların daha ayrıntılı incelenmesi ve potansiyel riski değerlendirmek için yarın toplantı düzenleneceğini" söylediler.