GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-09-2022 13:01

ABB’den Başkentlilere ücretsiz Wi-Fi hizmeti

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kent meydanları ve rekreasyon alanlarında yürütülen BLD 4.0 çalışmaları kapsamında ücretsiz kablosuz internet hizmet verilen bölgelerin sayısı 57’ye ulaştığını bildirdi.

ABB’den Başkentlilere ücretsiz Wi-Fi hizmeti

Faz 2 çalışmaları ile 31 meydan ve rekreasyon alanında daha ücretsiz internet hizmeti sağlanacağı belirtildi.

Faz 2 çalışmaları kapsamında, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi, Karşıyaka Mezarlığı, Göksu Parkı, Elmadağ İsmet Paşa Parkı, Altınpark, 50. Yıl Parkı, Haydar Aliyev Parkı, Botanik Park 1 ve 2, Seğmenler Parkı, Ali Dinçer Parkı, Demetevler Parkı, Mamak Şafaktepe Parkı, Cemre Parkı, Gençlik Parkı, Zafer Parkı, Atlantis Park ve Keçiören Evcil Hayvan Parkı’nda Wi-Fi noktaları oluşturuldu.

Kent meydanları ve parklarda devreye alınan Wi-Fi hizmetinden yararlananlardan vatandaşlardan Fevzi Anıl Kılıç, ''Bu uygulama çok yararlı oldu. Bazen internetimiz olmadığında buradaki internete bağlanıyoruz. Kendi cebimizden harcama yapmamış oluyoruz. Parkta ders çalışıyoruz, film izliyoruz.'' dedi

Taha Karasakal ise parklara bilgisayarını getirip, internete girdiğini, işlerini hallettiğini ifade ederek, ''Bütçemize de karı oluyor.'' diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi