KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 25-08-2021 22:08   Güncelleme : 25-08-2021 22:17

Abanozda Tuğçe Kandemir Rüzgarı Esecek

Mithat ÜNAL-Sosyal ve kültürel faaliyetlerin pandemi nedeni ile neredeyse askıya alındığı şu günlerde Anamur Belediyesi Cumartesi günü iki faaliyeti de birleştirecek bir programa imza atıyor. Akpınar yaylasında ilk Pazar yerinin açılışını yapan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumartesi günü hemşehrimiz Tuğçe Kandemirin  Konseri eşliğinde Abanoz Pazar yerinin açılışını yapacak.

Abanozda Tuğçe Kandemir Rüzgarı Esecek

Mithat ÜNAL-Sosyal ve kültürel faaliyetlerin pandemi nedeni ile neredeyse askıya alındığı şu günlerde Anamur Belediyesi Cumartesi günü iki faaliyeti de birleştirecek bir programa imza atıyor. Akpınar yaylasında ikinci Pazar yerinin açılışını yapan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumartesi günü hemşehrimiz Tuğçe Kandemirin  Konseri eşliğinde Abanoz Pazar yerinin açılışını yapacak. Kılınç programın duyurusunda; “28 Ağustos Cumartesi günü saat 16:00'da Abanoz Yaylasında gerçekleştireceğimiz Abanoz Yaylası Halk Pazarı Açılışı ve Tuğçe Kandemir konserine basın temsilcilerimiz davetlidir.” İfadesine yer verdi.

TUĞÇE KANDEMİR KİMDİR?
2018 yılında öğretmenlik yaparken ilk şarkısı "Bu Benim Öyküm" adlı parçası ile  ün yapan  Tuğçe Kandemir 1 Ocak 1996 tarihinde Mersin'de doğdu. Baba tarafı Kırıkkale, Anne tarafı Samsun'lu olan Kandemir, Ankara'da yaşıyor. Türk şarkıcı, söz yazarı ve edebiyat öğretmeni olarak biliniyor. Aşk ve hüzün üzerine söylediği şarkıları ile bilinir. Şarkıcılığa amatör olarak başlamış videoları YouTube'da beğenilince kendi şarkısını çıkarmaya karar vermiştir. 2018 yılında öğretmenlik yaparken ilk şarkısı "Bu Benim Öyküm" adlı parçayı söylemiştir. Esas çıkışını Bilal Sonses ile birlikte söylediği "İçimdeki Sen" parçası ile yapmıştır. Bu şarkı YouTube'da 100 milyonun üzerinde izlenilmiştir. 2019'da söylediği "Yelkovan" şarkısı ise 50 milyonun üzerinde izlenmiştir. Hâlâ Mersin Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Fizy Müzik Ödülleri'nde Yılın En Çok Dinlenen Düet ödülünü "İçimdeki Sen" şarkısıyla Bilal Sonses ile birlikte kazanmıştı.