GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-09-2022 12:14

9. Eker I Run katılımcılarından 'Yardımseverlik Koşusu'

Eker Süt Ürünleri tarafından düzenlenen 9. Eker I Run Koşusu, sporseverleri 2 Ekim 2022 tarihinde Bursa Eker Meydan’da ağırlamaya hazırlanıyor.

9. Eker I Run katılımcılarından 'Yardımseverlik Koşusu'

Koşu dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan Eker I Run; sporu, sağlıklı yaşamı, eğlenceyi ve iyiliği bir araya getirerek bir yarıştan fazlasını sunuyor. Organizasyonun en önemli parçalarından biri olan Yardımseverlik Koşusu ile STK’ların projeleri için kaynak yaratılıyor. 2018'den bu yana 23 farklı STK için toplam 1.079.866 TL bağışın toplandığı, Adım Adım aracılığıyla gerçekleşen Eker I Run Yardımseverlik Koşusu ile iyiliğin ritmi yakalanıyor.  

Dokuzuncu yılında “Ritmini Yakala” mottosuyla yapılacak olan Eker I Run, Uludağ'dan Bursa'ya uzanan keyifli parkuru ve nitelikli organizasyon yapısıyla sporculara ve izleyicilere unutulmaz bir yarış deneyimi yaşatacak.  

7'den 70'e her yaştan katılımcıyla gerçekleşen Eker I Run’da; profesyonel koşucuların yanı sıra koşu sporuna ilgi duyanlar da yer alabiliyor. 42K Maratonu, 15K, 5K, Paten, Özel Sporcular Koşusu ve 6-12 yaş aralığındaki çocukların katılacağı Minik Adımlar Koşusu’nun yapıldığı Eker I Run kapsamında; Adım Adım oluşumu iş birliği ile Yardımseverlik Koşusu da düzenleniyor. 

Yardımseverlik Koşusu ile STK’ların projeleri için kaynak yaratılacak

Tüm dünyada sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için kullanılan kaynak geliştirme yöntemlerinden biri olan Yardımseverlik Koşusu, Eker I Run’ın da en değerli parçasını oluşturuyor. Yardımseverlik Koşusu’na katılan koşucuların ve bağışçıların desteği ile birlikte Adım Adım çatısı altındaki STK'ların toplumsal değer yaratan projeleri için kaynak yaratılıyor.

9. Eker I Run kapsamında gerçekleşecek Yardımseverlik Koşusu’na her yıl olduğu gibi Eker, Adım Adım ve STK’lar büyük bir heyecanla hazırlanıyor. Bu yıl Yardımseverlik Koşusu’nda daha fazla gönüllü koşucunun çabasıyla; çocuklardan gençlere, kadınlardan doğaya kadar destek bekleyen binlerce faydalanıcıya kaynak yaratılması hedefleniyor.

Gönüllü koşucular, kampanyalarını oluşturduktan sonra STK adına bağış toplayabiliyor. 

Şimdiye kadar 23 farklı STK için 1.079.866 TL bağış toplandı 

Eker I Run’ın Adım Adım ile gerçekleşen Yardımseverlik Koşusu yolculuğu büyüyerek devam ediyor. Yardımseverlik Koşusu aracılığıyla son olarak 2021 yılında 382 gönüllü koşucu ve 2.737 bağışçının katkılarıyla, 18 STK için 333.690 TL bağış toplandı.  Eker I Run'da 2018'den bu yana; Adım Adım bünyesinde yer alan 850 koşucu ve 10.278 bağışçı ile 1.079.866 TL toplanarak 23 farklı STK'ya kaynak oluşturuldu.

Adımlar yine iyilik peşinde atılacak

9. Eker I Run’da da adımlar yine iyilik peşinde atılacak. Gönüllü koşucular, açılan Yardımseverlik Koşusu kampanyaları ile STK’ların özel olarak geliştirilen projeleri için bağış toplamayı hedefleyecek.

9. Eker I Run’da Yardımseverlik Koşusu yapacak STK'ların projeleri:

AKUT- Her Adım Bir Hayat Projesi

ÇYDD - Bir Işık da Siz Yakın Projesi

Hayata Destek Derneği - Bu Çantalarda Gelecek Var! Projesi

Bursa LÖDER - Kanserli Çocuklar Sağlığa Ulaşsın Projesi

Gönüllü Hareketi - Tek Yaşayan Kadınlara Destek Projesi

İlgi Otizm Derneği - Otizme İlgili Ol Projesi

KAÇUV - Umutlu Kutular Projesi

KEDV - Birkaç Küçük Adım Bir Sürü Güçlü Kadın Projesi

KODA - Köyde Daha İyi Eğitim için Aile Çalışmaları Projesi

Koruncuk - Eğitime El Ver Hayalim Gerçek Olsun Projesi

Paylaşımcı Toplum Derneği - Geleceğin Hekimlerini Destekliyoruz Projesi

SMADER - SMA Hastalarına Rahat Bir Nefes Projesi

TEGV - Bursa’da Geleceği Eğitimle Dönüştürelim Projesi

TEMA Vakfı - Ağaç Kardeşliği Projesi

 TEV - Yarıda Kalmasın Projesi

Tohum Otizm Vakfı - Eğitim İle Otizmli Çocuklara Umut Ol Projesi

UNICEF - Kızlara Söz Ver Projesi

Türk Eğitim Derneği - Eğitim Değiştirir Projesi

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi