GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2021 12:13   Güncelleme : 15-11-2021 13:43

80 YAŞINDAKİ ŞERİFE TEYZE 6 YILDIR TARLASINA DEVRİLEN BU DİREKLERİN KALDIRILMASINI BEKLİYOR

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde şiddetli rüzgar ve aşırı yağışlar nedeni ile devrilen 5 telefon direği,  6 yıldır yerinden kaldırılmayı bekliyor. Direklerin evinin ve arazisinin üzerinde olduğunu kaydeden 80 yaşındaki Şerife Altay, direklerin ve tellerin tarlasını ve evini kapladığını ve her dışarı çıkışta tedirgin olduğunu söyledi.

80 YAŞINDAKİ ŞERİFE TEYZE 6 YILDIR  TARLASINA DEVRİLEN BU DİREKLERİN KALDIRILMASINI BEKLİYOR

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde şiddetli rüzgar ve aşırı yağışlar nedeni ile devrilen 5 telefon direği,  6 yıldır yerinden kaldırılmayı bekliyor. Direklerin evinin ve arazisinin üzerinde olduğunu kaydeden 80 yaşındaki Şerife Altay, direklerin ve tellerin tarlasını ve evini kapladığını ve her dışarı çıkışta tedirgin olduğunu söyledi. Defalarca kurumdan gelenlerin olduğunu kaydeden Şerife Teyze; “Bu direk buraya yıkılalı 6 sene oldu. Tam tarihini de bilemiyorum. Daha fazla da olabilir. 6 senedir bu direk böyle.” Dedi. Evinin önündeki sebze eğmesini(naylon sera) ekip dikemez olduğunu kaydeden Şerife Teyze, 6 yıldır evlere internet aldılar. Kamera taktılar ama gelip direkleri kaldırmıyorlar.” Diyerek tepki gösterdi.
 

 

Direklerin kaldırılması için defalarca hem kendisinin gittiğini hem de oğlunu gönderdiğini kaydeden Şerife Altay, direklerden dolayı ne evine girebildiğini, ne de bahçesini ekip dikebildiğini dile getirdi ve “Bana çok zararı var.” Diyerek tepki gösterdi.