Advert Advert Advert Advert

Beğenal Tarımdan Sera Havalandırma ve Sulama Sistemi

Bozyazı da faaliyet gösteren Beğenal Tarım, Anamur Ziraat Odasının da katılımı ile Müftülüğün, Bozyazı Deniz Kenarı Camii Külliyesi’indeki konferans salonunda sunum ve panel içeren bir çalıştay gerçekleştirdi.

Beğenal Tarımdan Sera Havalandırma ve Sulama Sistemi
Bu içerik 392 kez okundu.
Reklam

Bozyazı da faaliyet gösteren Beğenal Tarım, Anamur Ziraat Odasının da katılımı ile Müftülüğün, Bozyazı Deniz Kenarı Camii Külliyesi’indeki konferans salonunda  sunum ve panel içeren bir çalıştay gerçekleştirdi. Bozyazı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Deniz, Müftü Sebahattin Turan, ziraat Odası Başkanı A. Şeref gümüş ve davetliler katıldılar. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından  güneş enerjisi Beslemeli Otomatik Sera Havalandırma ve Sulama Sistemi Koordinatörü Makine Mühendisi Fatih Göl sistemi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Anamur Ziraat Odası Başkanı A. Şeref Gümüş’ün ‘Serada Tarım Teknolojilerinin Uygulama Sorunları ile ilgili yaptığı konuşmanın ardından Doçent doktor Hasan Hüseyin Öztürk, Sera iklimlendirmesi ve Doçent Doktor Adem Özarslandan ise Muzda Nematodlara Karşı Mücadele Metodlarını anlattı. Profesör Doktor Faruk Ünsaçar ise  konuşmasında, Seralarda Yenilenebilir Enerji Sistemi, Uygulamaları/Yerli Üretimde Ar-Ge ve Patenin Önemi’ni anlattı.
Program, Makine Yüksek Mühendisi İlkay Atmaca’nın; ‘Milli ve Patentli Yapılan Beğenal Marka Güneş Enerjisi Beslemeli Otomatik Sera Havalandırma Sisteminin Kurulu Sera Uygulamalı Gösterimini gerçekleştirdi. Çalıştay öncesi Mehmet Atmaca anısına birde yemek verildi.

  

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika; Cüneyt Arkın Hayatını Kaybetti Haberi
Son Dakika; Cüneyt Arkın Hayatını Kaybetti Haberi
Anamur Ekspres Bölgenin Güçlü Sesi
Anamur Ekspres Bölgenin Güçlü Sesi