GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2020 12:25   Güncelleme : 09-06-2020 13:22

3 Dağcı'dan İkisi Kurtarıldı Birisi Yaşamını Yitirdi

Haber Merkezi-Gaziantep'ten doğa yürüyüşü için Kahramanmaraş'a gelen birİ kadın 3 dağcı,  çıktıkları dağda kayboldu. Olay, Onikişubat ilçesi Çokran Mahallesi, 2 bin 500 rakımlı Düldül Dağı zirvesinde meydana geldi. İl merkezine 85 kilometre uzaklıkta bulunan bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.2 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Bir süre sonra gruptan ayrılan  Murat Kargın'ın cansız bedenine ulaşıldığı kaydedildi.

3 Dağcı'dan İkisi Kurtarıldı Birisi Yaşamını Yitirdi

Haber Merkezi-Gaziantep'ten doğa yürüyüşü için Kahramanmaraş'a gelen birİ kadın 3 dağcı,  çıktıkları dağda kayboldu. Olay, Onikişubat ilçesi Çokran Mahallesi, 2 bin 500 rakımlı Düldül Dağı zirvesinde meydana geldi. İl merkezine 85 kilometre uzaklıkta bulunan bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.  Gaziantep’ten doğa yürüyüşü için Kahramanmaraş'a gelen biri kadın 3 kişi çıktıkları Düldül dağında kayboldu. Telefonla yardım isteyen amatör sporculardan ikisi bulunurken, kayıp kişinin bulunması için çalışmalar sürüyor. Ali Ekber Görür, Murat Kargı ve soyadı öğrenilemeyen Sevgi isimin de 3 kişi doğa yürüyüşü yapmak için Düldül Dağı'na çıktı. Bir süre dağda yürüyüş yapan 3 kişi, gece karanlığıyla birlikte yönlerini kaybetti. Bunun üzerine Ali Ekber Görür, cep telefonuyla yardım istedi. Alınan ihbar sonrası bölgeye AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan aramalarda Ali Ekber Görür ile Sevgi isimli kadın kurtarılırken, arkadaşlarından ayrılan Murat Kargı’nın arama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Dağdan indirilen biri kadın 2 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.
Afat ve jandarmadan bildirilen biligide Gaziantep'ten Düldül Dağı'na yürüyüşe çıkan 3 arkadaştan,  bir süre sonra gruptan ayrılan  Murat Kargın'ın cansız bedenine ulaşıldığı ve bölgenin çok sarp olmasından dolayı çalışmanın devam ettiği bildirildi.