TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 27-09-2022 14:19

3 Adımda Google İşletme Profilleri Nasıl Düzenlenir

Google adresleri üzerinden dolandırıcılıklar devam ederken; günümüzde hala işletmesinin Google İşletme Profilini düzenlemeyen, adresini onaylatmayan şirketler ile karşılaşıyoruz.

3 Adımda Google İşletme Profilleri Nasıl Düzenlenir

Google adresleri üzerinden dolandırıcılıklar devam ederken; günümüzde hala işletmesinin Google İşletme Profilini düzenlemeyen, adresini onaylatmayan şirketler ile karşılaşıyoruz.

 

 

İşletmenize dair içgörüleri daha iyi anlamak ve dijital kimliğin önemli bir parçasını tamamlamak için harekete geçmeli ve Google işletmenizi zaman kaybetmeden düzenlemelisiniz.

 

 

İnternet dünyasındaki her profil, her iz dijital kimliğin bir parçasını oluşturuyor. İnsanlar kişileri ve işletmeleri aradıklarında karşılarına ilk olarak ne çıktığı ise dijital ayak izinin bir parçası olarak yer alıyor. 

 

 

İşletme sahipleri ilk iş olarak web sitelerini oluşturuyor, sosyal medya hesaplarını açıyorlar. Bu sırada ise İşletme Profili genelde atlanabiliyor. Google İşletme Profili kısmı ise kişilerin işletmeleri aradıklarında karşılarına çıkan ilk bilgi ve hızlı yönlendirme alanlarını oluşturuyor. Bu alanda yapılan en temel hata ise sadece adres bilgisine odaklanmak oluyor. Birçok işletme sadece adres ve iletişim bilgileri alanını doğrulayıp, haritalara kaydoluyor. Sonrasında ise işletme profili üzerinde diğer bilgilerde bir güncelleme veya yorumları takip etme davranışında genelde bulunmuyorlar. Böylece Google üzerinde işletmeler için önemli bir alan hem eksik ve yanlış bilgi içerebiliyor hem de kontrolsüz kalıyor. 

 

 

IQUEEM Kurucusu Berkun Meral, Google İşletme Profillerinin önemini şöyle anlatıyor; “Google adresleri üzerinden dolandırıcılıklar devam ederken; hala işletmesinin Google İşletme Profilini düzenlemeyen, adresi onaylatmayan şirketler ile karşılaşıyoruz. Yıllardır bu konuda ücretsiz hizmetleri ücretli gibi sunan aktiviteler, Google’dan arıyor gibi davranıp yaşanan dolandırıcılık vakaları hızla devam ediyor. O yüzden öncelikle tekrar hatırlatalım; Google’da işletme profili açmanız ve Google’da adresinizi onaylatmanız ücretsizdir. İşletmelerin tek yapması gereken Google işletme sayfasına girip işletme profillerini oluşturmaları ve bu alanı güncel tutmaktır. Bu alanları güncellemek ve güncel tutmak için elbette gerektiği noktada farklı şirketlerden danışmanlık desteği alınabilir ancak bunun temelde ücretsiz olduğu ve her işletmenin isterse kendisinin de yapabileceği unutulmamalıdır”.

 

Meral’in anlatımıyla Google İşletme Profilleri için öne çıkan 3 nokta şöyle: 

 

1. Ücretsiz Profilinizi Düzenleyin ve Öne Çıkın 

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi