EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-08-2019 09:42   Güncelleme : 13-04-2020 16:52

2.El Araba İlanı Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir 2. el araba ilanı vermek istiyorsanız, bu süreçte dikkat etmeniz gereken durumlar olacaktır.

2.El Araba İlanı Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bunlar, ilanın doğru bir şekilde karşı tarafa ifade edilmesinin yanı sıra doğru alıcıyı bulabilmenizde size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Peki, 2.el araç ilan ver kısmında nelere nasıl dikkat etmelisiniz?

2. El araç ilanı verirken dikkat edilecek durumlar

2.el araba ilanı verme aşamasında doğru planlama yapmak alıcı ve satıcı arasındaki iletişimin hızlı ve sorunsuz olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle aracınız için aşamasında belli başlı durumları doğru şekilde sürdürmek sürecin iki taraf için de daha kolay olmasını sağlayacaktır.

Güvenilir ilan sitesi seçin

Sahibinden araç ilanı verecekseniz eğer güvenilir bir site üzerinden araç ilanınızı vermek, ilan oluşturma, ilanı sürdürme ve potansiyel alıcıya ulaşabilmenizi kolaylaştıracaktır. Sahibinden araç ilanı için ilan sitelerini araştırın ve sizin için uygun olan bir ya da birkaç siteden ilanınızı oluşturun.

Bilgileri eksiksiz doldurun


İlan oluştururken sizden istenen bilgilerin tamamını eksiksiz, doğru ve detaylı bir şekilde doldurmaya özen gösterin. Unutmayın, ilanınızı ne kadar doğru bilgilerle doldurursanız, doğru alıcının size ulaşmasını da o oranda arttırmış olursunuz. İlanı; gerekli olan bütün bilgilerin yer alacağı şekilde hazırlayın. Bu size alıcının sonuç odaklı ve az soru yöneltmesini sağlayacaktır.

Net Fotoğraflar Yükleyin

Doğru içerik bilgilerinin önemli olduğu kadar, aracın fotoğraflarının da net ve detaylı olmasına dikkat edin. Alıcı sahibinden satın almayı düşündüğü aracı incelerken aracın içeriğindeki bilgilerle fotoğrafları beraber değerlendireceği için fotoğrafların içeriğe paralel olmasına ve net fotoğraflanmış olmasına dikkat edin.

İlan ver aşamasında eklenecek olan fotoğrafların, potansiyel alıcı için çok büyük öneme sahip olduğunu unutmayın.

Doğru İletişim Dilini Kullanın

Satıcı ve alıcı arasında kurulan iletişimin doğru olmasına özen gösterin. İletişimin ilk izlenim için önemli bir yere sahip olduğunu unutmayın. Bu aşamada potansiyel alıcının sorularını yanıtsız bırakmamaya, doğru ve gereken detayları içerisinde barındıran bilgileri vermeye odaklanın. Vereceğiniz kısa yanıtların karşı tarafı 2. el araba ilanınızdan uzaklaştıracağı gerçeğini de göz ardı etmeyin.

İlan verme konusunda size yardımcı olabilecek internet üzerinde birçok site var. Bu 2.el araba sitelerinden biride biarabam.com. Mobil üzerinden hızlı ve kolay bir şeklide ilan verebilirsiniz.