GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-04-2020 20:11   Güncelleme : 21-04-2020 22:06

23 Nisan’ı Nice 100 Yıllara Teması İle Kutladılar

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Korona virüs salgını nedeni ile evlerde kutlanmaya devam ediyor. Milli Eğitim Protokolü olmamasına rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100 yılında çocuklar kendi bayramlarına evlerinde düzenledikleri mini kutlamalarla sürdürüyorlar. Çocuklar kendi imkanları ile evlerinin bir odasını, balkonlarını veya bir duvarı 23 nisan köşesi olarak süslüyor ve kendilerine göre kutlamalarını gerçekleştiriyor.

23 Nisan’ı Nice 100 Yıllara Teması İle Kutladılar

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Korona virüs salgını nedeni ile evlerde kutlanmaya devam ediyor. Milli Eğitim Protokolü olmamasına rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100 yılında çocuklar kendi bayramlarına evlerinde düzenledikleri mini kutlamalarla sürdürüyorlar. Çocuklar kendi imkanları ile evlerinin bir odasını, balkonlarını veya bir duvarı 23 nisan köşesi olarak süslüyor ve kendilerine göre kutlamalarını gerçekleştiriyor.  Elif Tuana, Göksu ve Gökhan Ünal kardeşlerde evlerinin bir odasını Atatürk, köşesi yaparak, ’23 Nisan Kurlu Olsun. Nice 100 yıllara.’ Yazısı ile donattılar. Ektinliklerinde odayı balonlarla ve Türk Bayrakları ile donatan  Ünal kardeşler, ‘Atatürk portresinin altına, ‘Evde Kal Türkiyem’ notunu düşmeyi de ihmal etmediler. Evin en küçüğü Şehit Hasan Kuş İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi Göksu Ünal’ın 23 Nisan gösteri dansı görülmeye değerdi.  Kendi bayramını evde kutlayan Kıbrıs İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Burak Ünal da kutlamalara bir şiirle katıldı. Şehit Hasan Kuş İlkokulu sınıf öğretmeni Haticetül Kübra Öz Ağca 23 Nisan’ın bu yıl ayrı bir önemi olduğunu söyledi.
Fatih İlköğretim Okulu 2 /A öğrencisi  Huri Dinç ve 3 B sınıf öğrencisi Zeynep Dinç,  korona virüs salgını nedeni ile okullarının kapalı olmasına aldırmadan programlarını evlerinde gerçekleştirdiler. Sağlık Mahallesindeki evlerinin balkonuna çıkan Dinç kardeşler, ellerindeki Bayraklarını açarak hem 23 Nisan şiirini okudular, hem de; “23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız  kutlu olsun. Anamur’dan sevgilerle.” Diyerek bütün çocukların bayramını kutladılar. Şehit Hasan Kuş 3 B sınıfı öğrencisi Onur Talha Ağca ve Yağız Emin Ağca da bu kutlamaya evlerinden “Bugün 23 Nisan2 adlı şarkıyı kemanı ile çalarak katılan öğrencilerden. Haticetül Öğretmen; “ Bu yılki 23 Nisan Türk Milleti için çok özel bir gün. Çünkü Meclisimiz bundan tam 100 yıl önce açıldı. Yani Atatürk’ün Türk çocukları nezrinde, tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tam 100 yaşında. Öğrencilerimle birlikte heyecanla bu özel güne hazırlanıyorduk. Bu özel günü sokaklarda, okullarımızda, coşkuyla kutlayacaktık. Ancak tüm dünyayı sarsan Korona virüs salgını nedeni ile bu kutlamalarımızı evde yapmaya karar verdik. Tüm öğrencilerim heyecanla ve coşkuyla evlerini süslediler. Bu özel güne hazırlandılar. Bu konuda sevgili öğrencilerime ve ailelerine çok teşekkür ediyorum.” Dedi ve tüm çocuklarının bu bayramını kutladı.