TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-01-2023 23:12   Güncelleme : 25-01-2023 23:26

2023'te En İyi 8 Antivirüs

Teknoloji ilerledikçe güvenilir antivirüs yazılımlarına duyulan ihtiyaç da artıyor. 2023 yılında, cihazınızı kötü niyetli tehditlerden korumak için en iyi antivirüslerden bazıları mevcuttur

2023'te En İyi 8 Antivirüs

2023'te En İyi 8 Antivirüs

Teknoloji ilerledikçe güvenilir antivirüs yazılımlarına duyulan ihtiyaç da artıyor. 2023 yılında, cihazınızı kötü niyetli tehditlerden korumak için en iyi antivirüslerden bazıları mevcuttur. Bunlar arasında Norton AntiVirus Plus, Avast Free Antivirus, Eset Smart Security, Bitdefender Total Security ve McAfee Total Protection bulunmaktadır. Bu uygulamaların her biri, cihazınızı virüslerden ve diğer siber tehditlerden korumaya yardımcı olabilecek farklı koruma düzeyleri ve özellikler sunar.

 

2023'te Dikkat Etmeniz Gereken En İyi 8 Antivirüs

  • Eset en iyi antivirüs çözümlerinden biridir çünkü kötü amaçlı yazılımlara, virüslere, fidye yazılımlarına ve diğer tehditlere karşı kapsamlı koruma sağlar. Buna ek olarak Eset, kullanıcıları çevrimiçi tehditlerden korumaya yardımcı olan kimlik avı, hırsızlık ve ebeveyn denetimleri gibi gelişmiş özellikler sunar. Buna ek olarak, Eset'in müşteri desteği birinci sınıftır, hızlı yanıt süreleri ve gerektiğinde yardımcı tavsiyeler sunar. Son olarak, Eset diğer lider antivirüs çözümlerine kıyasla ürünleri için rekabetçi fiyatlar sunuyor.

  • Bitdefender Antivirus Plus: 9.7/10. Bitdefender Antivirus Plus, sizi internetteki en son tehditlerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için tasarlanmış gelişmiş bir antivirüs çözümüdür. Gelişmiş algılama motoru ve çok katmanlı güvenlik sistemi ile virüslere, casus yazılımlara, fidye yazılımlarına ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlar. Sonuç olarak: Bitdefender Antivirus Plus, gerçek zamanlı virüs tarama yetenekleri ve çok katmanlı güvenliği sayesinde 2023'te gelişmiş kötü amaçlı yazılım koruması arayanlar için en iyi seçimdir.

  • McAfee Total Protection: 9/10. McAfee Total Protection, gelişmiş tehdit algılama teknolojisi ve platformunda yerleşik çoklu güvenlik katmanları ile virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, fidye yazılımlarına, kimlik hırsızlığına, kimlik avı saldırılarına ve daha fazlasına karşı tam koruma sağlayan kapsamlı bir çözümdür. Sonuç olarak: McAfee Total Protection, gelişmiş tehdit algılama teknolojisi ve platformuna yerleştirilmiş çoklu koruma katmanları ile 2023 yılında her türlü çevrimiçi tehdide karşı tam koruma sunuyor.

  • Norton 360 Deluxe: Puan 8/10 Norton 360 Deluxe, bilgisayarınızı virüslerden korumak için tasarlanmış, gerçek zamanlı tehdit algılama özelliklerinin yanı sıra ebeveyn kontrolü seçenekleri, parola yöneticisi, bulut yedekleme, güvenli VPN bağlantısı, dark web izleme ve daha fazlası gibi ek özellikler sunan kapsamlı bir araç paketidir. Norton 360 Deluxe, gerçek zamanlı tehdit algılama, ebeveyn kontrolü seçenekleri, parola yöneticisi gibi gelişmiş özellikler ve daha fazlası ile kullanıcılara 2023 yılında bilgisayarlarını korumak için eksiksiz bir araç seti sunar.

  • Webroot SecureAnywhere AntiVirus: Puan 7/10 Webroot SecureAnywhere AntiVirus, bilgisayarınızı yavaşlatmadan veya çok fazla sabit disk alanı kaplamadan virüsleri hızlı ve verimli bir şekilde taramak için tasarlanmış hafif bir antivirüs çözümüdür. Ayrıca kimlik avı ve kimlik hırsızlığı koruması, güvenlik duvarı yönetimi ve web filtreleme gibi ek özellikler ve daha fazlasını içerir. Sonuç olarak: Webroot SecureAnywhere AntiVirus, 2023 yılında bilgisayarınızı yavaşlatmadan veya çok fazla sabit disk alanı kaplamadan hızlı ve etkili virüs taraması sunar ve kimlik avı ve kimlik hırsızlığı koruması gibi ek avantajlarla birlikte gelir.

  • Avast ücretsiz antivirüs: Puan 6/10. Avast Free Antivirus solucanlar, truva atları, rootkitler ve daha fazlası gibi yaygın tehditlere karşı temel ancak etkili koruma sağlar ve bilgisayarınızın sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için e-posta spam filtreleme ve tarayıcı temizleyici gibi ek özellikler içerir. Sonuç olarak: Avast Free Antivirus yaygın tehditlere karşı temel ama etkili antivirüs koruması sağlar ve 2023 yılında bilgisayarınızın sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için e-posta spam filtreleme ve tarayıcı temizleyici gibi ek özellikler içerir.

  • AVG Ultimate: Puan 5/10 AVG Ultimate, popüler AVG ürünlerinin (AVG Internet Security Suite + AVG TuneUp) en iyi ücretsiz sürümünü, çevrimiçi tehditlerden korunmanıza yardımcı olurken aynı anda bağlı tüm cihazlarda performansı optimize eden tek bir pakette birleştirir: AVG Ultimate, 2023 yılında iki popüler ürünü (AVG Internet Security Suite + AVG TuneUp) tek bir pakette birleştirerek kullanıcıların çevrimiçi tehditlere karşı korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda bağlı tüm cihazlarda performans seviyelerini optimize ediyor.

  • Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus, Webroot Inc. tarafından geliştirilen, güçlü bir antivirüs motorunu sağlam bir güvenlik duvarı ve kimlik hırsızlığı önleme araçlarıyla tek bir pakette birleştiren, kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı saldırıları gibi çevrimiçi tehditlere karşı tam koruma sağlarken yüksek hız sunan ödüllü bir pakettir. cihazınızda! Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus, parola yöneticisi gibi bazı ek özellikler de içerir.

 

Sonuç

2023 yılında, cihazınızı kötü niyetli tehditlerden korumak için çeşitli en iyi antivirüsler mevcuttur. Her program farklı özellikler ve koruma seviyeleri sunsa da, hepsi cihazınızı virüslerden ve diğer siber tehditlerden korumak için etkili bir yol sağlar. 2023'te ihtiyaçlarınız için en iyi antivirüs programına sahip olduğunuzdan emin olarak, verilerinizin her türlü potansiyel tehdide karşı güvende ve emniyette olduğundan emin olabilirsiniz.

Tamamen Ücretsiz Antivirüs Var Mı?

Evet, birçok ücretsiz antivirüs programı mevcut, ancak hepsi kapsamlı koruma sağlamıyor. Avast Free Antivirus size ihtiyacınız olan minimum korumayı sunan tamamen ücretsiz bir çözümdür.

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi