EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-05-2019 16:48   Güncelleme : 17-05-2019 16:48

19 Mayıs’ın 100. Yılında 100 Bisiklet Turu

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde eğitim veren Cumhuriyet Anadolu Lisesi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı nedeni ile Anamur genelinde bir bisiklet turu düzenledi. 100. Yıl nedeni ile “100. Yıla bir petal da sen at” bisiklet turuna, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Okul Müdürü Naci Şen, polisler, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

19 Mayıs’ın 100. Yılında 100 Bisiklet Turu

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde eğitim veren Cumhuriyet Anadolu Lisesi  Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı nedeni ile Anamur genelinde bir bisiklet turu düzenledi. 100. Yıl nedeni ile “100. Yıla bir petal da sen at”  bisiklet turuna,  Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Okul Müdürü Naci Şen, polisler, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.  Okul Müdürü Naci Şen turun başlangıcı okul önünde düzenlenen programda bir konuşma yaptı.
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a çıktığını hatırlatan Şen; Mustafa Kemal Atatürk bu çıkışı ile başlattığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini bayram olarak ilan etmiş ve bunu da siz gençlere armağan etmiştir.
Siz gençlerde bu emaneti sonsuza dek taşıyacak ve her türlü iç ve dış tehditlere karşı mücadeleniz sonsuza kadar sürecektir.” Dedi.  Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın okul bahçesinde bir tur atması ile başlayan bisiklet turu okul önünden başlayarak Akdeniz Caddesi Saçkan Kavşağı, Atatürk Bulvarı Otogar , Alparslan Türkeş Bulvarı, Orman İşletmesi Tahsin soylu Cad. Merkez Camii güzergahını takip ederek yaklaşık 10  kilometrelik  mesafenin ardından  yine okul önünde  son buldu.