GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2021 11:41   Güncelleme : 03-02-2021 11:41

150 Metrelik Uçurumda Mahsur Kalan Keçi İçin Seferber Oldular

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, 150 metrelik uçurumdayaklaşık 1 hafta mahsur kalan keçiyi başarılı bir operasyonla kurtardı.3 kişilik itfaiye ekibi, ip tekniğiyle uçurumdan aşağı indi ve keçiyi sahibine kavuşturdu. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, başarılı bir operasyonla bir canı daha kurtardı.

150 Metrelik Uçurumda Mahsur Kalan Keçi İçin Seferber Oldular

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, 150 metrelik uçurumdayaklaşık 1 hafta mahsur kalan keçiyi başarılı bir operasyonla kurtardı.3 kişilik itfaiye ekibi, ip tekniğiyle uçurumdan aşağı indi ve keçiyi sahibine kavuşturdu. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, başarılı bir operasyonla bir canı daha kurtardı. Erdemli İlçesi’nde yaşayan ve küçükbaş hayvancılıkla uğraşanRefik Cücü, Büyükşehir ekiplerine keçilerinin yaklaşık 1 haftadır kayıp olduğunu bildirdi. Cücü’nün keçilerinden birini uçurumda bulan ekipler, ip tekniğiyle aşağıya inerek talihsiz hayvanı sahibine kavuşturdu.
4 saatlik arayışın ardından bir can daha kurtarıldı
Büyükşehir Belediyesi Afet Arama ve Kurtarma Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent genelinde vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine başarılı kurtarma operasyonları gerçekleştiriyor. Erdemli İlçesi Kayacı Vadisi’nde yaşayan Refik Cücü’nün ihbarı üzerine yola çıkan Büyükşehir ekipleri, 5 kilometrelik bir yürüyüşün ardından Kayacı VadisiCimbit mevkiine ulaştı. Uzun bir arayışın ardından keçilerden birine bir uçurumda rastlayan ekipler, ipli kurtarma tekniğiyle uçuruma indi ve kısa sürede keçiyi kurtararak sahibine kavuşturdu.Kayacı Vadisi’nde küçükbaş hayvancılık yaptığını söyleyen Refik Cücü, “Keçilerim bir haftadır yoktu. 112 ekiplerini aradım. Mersin Büyükşehir  Belediyesi itfaiye ekipleri geldi. Keçinin birtanesini buldu. Yardım ve katkılarından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’eve ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.