Yılmaz;´Demokrasi Bayrağını Kaldırmak Herkesin Görevi´
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, mevcut başkan Burhanettin Kocamaz´ın önünün kesilmesiyle Mersin´de demokrasiye gölge düştüğünü belirtti. Yılmaz, yere düşen demokrasi bayrağını düştüğü yerden kaldırma görevinin Mersin ve ülke geleceğini düşünen herkesin görevi olduğunu ifade etti.
Tarih: 13.3.2019 20:06:19/ 455okunma / 0yorum

 Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, mevcut başkan Burhanettin Kocamaz´ın önünün kesilmesiyle Mersin´de demokrasiye gölge düştüğünü belirtti.  Yılmaz, yere düşen demokrasi bayrağını düştüğü yerden kaldırma görevinin Mersin ve ülke geleceğini düşünen herkesin görevi olduğunu ifade etti.
Yaşanan süreçte Burhanettin Kocamaz´ın adaylık başvurularının kabul edilmemesi ile ilgili  görüşlerini de dile getiren Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz; “Belediyecilik hizmetlerinin yanında demokrasiye de sahip çıkarak, gelecekte sıradanlaştırılmak istenen antidemokratik uygulamaların da önüne geçeceğiz.” Dedi.

/resimler/2019-3/13/2008146674515.jpg


“Mersinli bunun hesabını sormalı”
 Kazanlı-Seyhan Turizm Bölgesi ile ilgili düşünceleri sorulan Yılmaz, “Kazanlı Projesi´ni 25 yıl önce bir havza modeliyle getirmiştik. Antalya gibi boğulmadan, fark yaratacak bir şekilde adım adım havza gibi gelişecek ve gerçek bir turizm bölgesi olacaktı. Ama bunun için önce Çukurova Bölgesel Havaalanı gerekliydi. Oluşan vizyon kayması nedeniyle Mersin koca bir 25 yıl kaybetti. Şimdi birileri Mersin mitinginde sanki çok sıradan bir şeymiş gibi ‘Ben ihmal ettim´ diyebiliyor ya, Mersinli, Mersin´i çeyrek asırlık turizm bölgesi ve havaalanı gibi komplike bir kayba uğratanlara da bunun hesabını sormalı. Yoksa bir 25 yıl daha kaybederiz. İşin özünde önemli olan proje yapmak da değil. Önemli olan bu projeleri uygulayabilecek politikalar yapmaktır. İşte biz bu politikayı yapmak için geliyoruz” şeklinde konuştu.
Seçimin Kaderini Ayşe Kadın Fasulyesi Belirleyecek
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, yerel seçimlerde ‘Beka´ konusuyla halkın oyalandığını savunarak “Tencerede borç kaynıyor. Ayşe Kadın olarak bildiğimiz fasulye, fiyatından dolayı Ayşe Hanım oldu” sözleriyle seçimin kaderini ekonomik gelişmelerin belirleyeceğine işaret etti.
 Ülke genelinde yaşanan ekonomik sorunların mahalli idareler seçimlerini etkileyip etkilemeyeceği konusundaki düşüncesi de sorulan DP Adayı Yılmaz, “Ekonomi yerel seçimi etkiler mi? Tabi ki etkiler. Tencere kaynıyor. Ama tenceremizde borç kaynıyor. Üstelik kaynayan borç de bizim değil. Soğandan patatese, fasulyeye kadar ithal. Ayşe Kadın diye bildiğimiz fasulye, artık fiyatı nedeniyle Ayşe Hanım oldu. Şu anda ekonomik açıdan 2007 seviyelerine indik. Esnaf da borçlu, ev halkı da. O yüzden ekonomi her zaman önemlidir. Geldiğimiz noktada yerel seçimlerde ‘Beka´ diyenler, ekonomi gibi konuları da önemsizleştirip insanları oyalamak için bunu yapıyorlar. İnsanlar bizden iş istiyor iş. Şunu herkes bilir ki bu ülkede iktidarları tencere değiştirir. Ekonomi konusunda adeta bir kara delik haline gelen Suriyeli gerçeği var. Merkez iktidar bu konuda otoriteyi yürütemedi. Kalıcı mültecilik adı altında bir uygulama hayata geçti ve bugün kendi vatandaşından aldığı vergiyi Suriyeliden almayan bir otorite var” dedi.

 

/resimler/2019-3/13/2009047300481.jpg

 


Projelerimizi Okumamışlar bile
Basın mensuplarına projelerini de anlatan Yılmaz, CHP adayının desteklediği ancak Cumhur İttifakı adayının Metro yerine Metrobüs projesinin daha uygun olduğu yönündeki ifadelerini “Projeyi okumamışlar bile.” yorumunda bulundu. Yılmaz, “Daha önce tek tek detaylı bilgilerle açıkladığımız projeler, Mersinli hemşehrilerimiz tarafından takdir ve heyecanla karşılandı. Çünkü biz günü kurtarmak için değil, Mersin´i geleceğe taşımak için geliyoruz. Çocuklarımızdan gençlerimize gelişim ve eğitim desteklerimizle kundaktan iş hayatına kadar ele alıp projelerimizle önce gelecek nesilleri hak ettikleri yerlere ulaştıracağız. Mersin´i geliştirmeye kundaktaki bebeklerden başlayarak geleceğe yatırım yapacağız. Gerek zor durumdaki aileler, gerekse eğitim desteklerine ihtiyaç duyan öğrencilerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Turizme destek vererek de Mersin´i üreten Mersin haline getireceğiz. Turizm altyapısını tamamlayıp yıllardır kentimizin kanayan yarası olan turizmi geleceğe hazırlayacağız.” diye konuştu.

/resimler/2019-3/13/2009310738499.jpg
Kaynak:

Yılmaz´dan Duyuru.´Tuna ve Bakan Elvan Anamur´a Geliyor
Yılmaz´dan Duyuru.´Tuna ve Bakan Elvan Anamur´a Geliyor
Yılmaz´dan Duyuru.´Tuna ve Bakan Elvan Anamur´a Geliyor
Ak Parti Gençlik  Kolları Anamur İlçe Başkanlığına Bulut Atandı.
Ak Parti Gençlik Kolları Anamur İlçe Başkanlığına Bulut Atandı.
.
güler yüzlü başkan´dan Yoğun Katılımlara Teşekkür
güler yüzlü başkan´dan Yoğun Katılımlara Teşekkür
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe projelerini anlatırken katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti.
Anamurda Yılmaz  Kocamaz ve Türe Rüzgarı
Anamurda Yılmaz Kocamaz ve Türe Rüzgarı
Mezbaha, Otagar ve Ören kanalizasyon açılışı için Anamur´a gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz´ı Pullu´da binlerce kişi karşıladı. Anamur´da sevgi seli ile karşılaşan ekip, karşılama sonrası 3601 aracın katılımı ile konvoy gerçekleştirdi.
BAŞKAN TÜRE´DEN ALATAŞ´TA GÖVDE GÖSTERİSİ
BAŞKAN TÜRE´DEN ALATAŞ´TA GÖVDE GÖSTERİSİ
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin Alataş Mahalle toplantısı gövde gösterisine dönüştü. Meşaleler ve dakikalarca süren havai fişek gösterisi ile karşılanan Başkan Türe mahalleden diğer adayları halk ve başın önünde açık oturuma davet etti.
Deniz: ‘Anamur´u Marka Kent Yapacağız´
Deniz: ‘Anamur´u Marka Kent Yapacağız´
Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan adayı Durmuş Deniz, Anamur´u barış şehri ve marka kent yapacağız.´” Dedi. Meclis üyelerinin tanıtılması ile başlayan toplantının ilk konuşmasını CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır yaptı. Yeşilçayır; “Benim sizlerden isteğim, 31 Martta oylarınızı, Anamurda Belediye Başkan Adayımız Durmuş Deniz ve Büyükşehirde de Vahap Seçer´e verirsek 5 yıllık kaderimizi kendi ellerimizle tayin etmiş olacağız.” Dedi.
Başkan Türe:‘Bu vatan, bu bayrak için hepimiz şehit oluruz.  Bize kimse terörist diyemez´
Başkan Türe:‘Bu vatan, bu bayrak için hepimiz şehit oluruz. Bize kimse terörist diyemez´
Anamur Belediye Başkanı, İYİ Parti Anamur Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe, mahalle toplantılarını miting havasında geçiriyor. Halkla samimi bir hava içerisinde ve sohbet havasında projelerini anlatan Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kaşdişlen Cemevi Belediye kültür Merkezindeki toplantısında adeta mahallelilerle hasbıhal etti.
Mevlüt Batun: ´Mahalleme Hizmet İçin Adayım´
Mevlüt Batun: ´Mahalleme Hizmet İçin Adayım´
Mithat Ünal-Sağlık Mahallesi Muhtar Adayı Mevlüt Batun, Mahalle sakinlerim talep etti bende mahalleme hizmet için aday oldum. Yardım isteyen herkesin yardımına koşmanın kendisi için bir hayat felsefesi olduğunu söyleyen Özbayırlıoğlu Un Fabrikası Sahibi Mevlüt Batun, “Mahalleme en güzel hizmeti vereceğime inancım tam.” Dedi.
AYFER YILMAZ: ´MERSİNE MEMLEKET SEVDAMLA DOKUNACAĞIM´
AYFER YILMAZ: ´MERSİNE MEMLEKET SEVDAMLA DOKUNACAĞIM´
Mersin büyükşehir Nelediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz´ın aday gösterilmemesinin ardından Demokrat Partiden Aday olan Ekonomi Eski Bakanı Mersin Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, Mersin´e memleket sevdamla dokunascağım dedi ve öncelikli projesinin metro projesi olduğu söyledi.
Esnaf Türe´yi Böyle Bağrına Bastı
Esnaf Türe´yi Böyle Bağrına Bastı
Takma Kafanı Başkanım Yanındayız
Türe, Karalarbahşiş ve Göktaş Anamur´u Salladı
Türe, Karalarbahşiş ve Göktaş Anamur´u Salladı
İYİ Parti Anamur Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mehmet Türe, Karalarbahşiş ve Göktaş mahallelerinde de coşku ile karşılandı. Toplantının ilkini Karalarbahşiş Mahallesinde gerçekleştiren İYİ Parti İlçe Teşkilatı ve Başkan Türe mahalleye tam kadro giriş yaptı. Coşkulu bir kalabalık ile karşılanan Başkan Türe ve ekibi programında halk ile ittifakta olduğunu gösterdi.
Miting Havasında Geçiyor
Miting Havasında Geçiyor
Anamur Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Türe´nin mahalle toplantıları miting havasında geçiyor.

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12