Video Pazarlama Artık En Değerli Kavram Oldu!
Tüm dünyada etkisini bir anda gösteren ve tüm pazarlama dengelerini bir anda alt üst eden video pazarlama artık pazarlama sektörünün gözdesi haline geldi. Neden mi? Bu sorunu yanıtını birkaç istatistik ile verelim.
Tarih: 31.7.2018 14:47:45/ 216okunma / 0yorum

Tüm dünyada etkisini bir anda gösteren ve tüm pazarlama dengelerini bir anda alt üst eden video pazarlama artık pazarlama sektörünün gözdesi haline geldi. Neden mi? Bu sorunu yanıtını birkaç istatistik ile verelim. Her gün Facebook´ta sadece 1 saatte 100 milyon saatten fazla video izleniyor. Snapchat günde 10 milyardan fazla görüntülenme rakamına ulaşabiliyor. Bu bilgiler video pazarlamanın baş döndüren bir hızla yükselişe geçmesinin nedenini sizlere açıklamış olmalıdır.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan sosyal medya için video içeriklerhazırlama sorunsalına… Sorunsal diyoruz çünkü bu konuda akıllar aslında bir hayli karışık. Nasıl videolar olmalı, kimlere hitap etmeli konusunda rotanın çizilmesi güçleşebiliyor. Aslında bu konuda strateji belirlerken çok faza parametreyi dahil etmenin bir gereği de yok. Karşınızda birkaç alternatif var ve birini ya da her birini seçerek video içerikleri hazırlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Video İçerikleri Nasıl Olmalı?

Akıl karışıklığını gidermenize yardımcı olması umuduyla konuyu sizler için özetleyelim. Sosyal medyada eğlenceli ya da duygusal içerikli videolar tıklanma rekorları kırıyor. Bir kıyaslama yapıldığında eğlenceli videoların daha fazla hit aldığı görülüyor. O halde eğlenceli olması kriterini dikkate alarak video içerikleri hazırlayabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ancak videolarınızı alt yazılı olarak hazırlamanız gerektiğini de unutmayın. Çünkü Facebook videolarının % 85´i sessiz olarak izleniyor. Ayrıca videoların yüksek çözünürlükte hazırlanması da son derece önemli bir unsurdur. Videoların çekildiği formatı değiştirmeden paylaşım yapmanız da önem vermeniz gereken bir diğer unsur olabiliyor. Canlı video yayınlarını da mutlaka kullanın!
Konusu ne olursa olsun tüm videolarınızı ilgi çeken başlıklarla servis etmeniz gerektiğini unutmayın ki buna canlı Facebook yayınları da dahildir. Popülaritesi yüksek konuları da videolarınıza dahil etmeye özen göstermeniz de size fayda sağlayacaktır. Her bir sosyal medya platformunda popüler olan bazı unsurlar var ve bu unsurları öğrenmeniz daha verimli video içerikler hazırlamanızı sağlar. Hem bu unsurlara göz atmak hem de video içerikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Videomarketin web adresine de tıklayabilirsiniz. Konuya dair rehberlik edebilecek ve yolunuza ışık tutacak içerikleri bu mecrada bulabilirsiniz.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Video Pazarlama Artık Değerli Kavram Oldu
SEO Sorunlarının Tespiti ve Çözümü Nasıl Yapılır?
SEO Sorunlarının Tespiti ve Çözümü Nasıl Yapılır?
SEO Sorunlarının Tespiti ve Çözümü Nasıl Yapılır?
Galaksileri Bu Madde birleştiriyormuş
Galaksileri Bu Madde birleştiriyormuş
Uzmanlar ilk kez galaksiler arasında var olduğu tahmin edilen karanlık maddeye ait bir harita oluşturdular
GÜNEŞİN ETRAFINDA DÖNEN GEZEGEN
GÜNEŞİN ETRAFINDA DÖNEN GEZEGEN
Güneş etrafında, elips şeklinde bir yörünge çizerek, dönen gök cisimleri Günümüzde gezegen denildiği zaman, başta dünyamız olmak üzere, Güneş etrafında dönen diğer sekiz gezegen akla gelmektedir. Fakat uzayda nice güneşler etrafında dönen başka gezegenlerde vardır.Sadece galaksimiz Samanyolu´nda iki yüz milyar yıldız bulunduğunu göz önüne alırsak, bir galakside iki trilyona yakın gezegenin varlığından söz edebiliriz.Dünyamız dahil olmak üzere Güneş etrafında dönen dokuz gezegen inceleyebildiğimiz yegane gezegenlerdir.
Mars Dünyaya 4.7 Milyon KM yaklaşacak
Mars Dünyaya 4.7 Milyon KM yaklaşacak
NASA´nın tesbitlerine göre Dünya, Mars ve Güneş´in ortasında kalacak. 30 Mayıs´ta ise Mars gezegeni 11 yıl sonra Dünya´ya en yakın konumuna gelecek ve aradaki uzaklık 75,3 milyon kilometreye inecek. TELESKOP, kızıl gezegeni Dünya´dan 80 milyon kilometre uzaklıktayken görüntülemişti.
Apollo 10 astronotları: Ay´ın öbür yüzünde müzik duyduk
Apollo 10 astronotları: Ay´ın öbür yüzünde müzik duyduk
Apollo 10 uzay aracıyla Ay´a giden astronotlar, Ay´ın dünyaya uzak yüzünde gizemli bir müzik duyduklarını söyledi.
Cep telefonunuzu 10 adımda güvenli hale getirin
Cep telefonunuzu 10 adımda güvenli hale getirin
Müzikten fotoğrafa, banka hesaplarından binlerce kişi listesine kadar birçok kritik bilginin yer aldığı akıllı telefonlardaki tehdit her geçen gün büyüyor. 360 Security, hackerların zafiyet yaratmak için farklı yöntemlere başvurduğu ve 20 milyon virüsle baş başa kalan Android kullanıcılarını maksimum koruma altına almak için en önemli 10 ipucunu paylaştı.
BinbirNet´ten Kaliteli ve her bütçeye uygun internet
BinbirNet´ten Kaliteli ve her bütçeye uygun internet
Mithat ÜNAL/AGÜNDEM-7 yıldır Anamur da faaliyet gösteren Binbir Bilişim & Güvenlik Teknolojileri, internet ağı hizmetlerinde de iddiasını ortaya koydu. Kurmuş oldukları Binbir Net İnternet Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti yaklaşık 2 yıldır internet üzerine yaptığı yatırımlarla ilçemize kaliteli interneti ucuz fiyata halkımıza sunuyor.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
5.9944
EURO
6.8267
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12