Video Pazarlama Artık En Değerli Kavram Oldu!
Tüm dünyada etkisini bir anda gösteren ve tüm pazarlama dengelerini bir anda alt üst eden video pazarlama artık pazarlama sektörünün gözdesi haline geldi. Neden mi? Bu sorunu yanıtını birkaç istatistik ile verelim.
Tarih: 31.7.2018 14:47:45/ 395okunma / 0yorum

Tüm dünyada etkisini bir anda gösteren ve tüm pazarlama dengelerini bir anda alt üst eden video pazarlama artık pazarlama sektörünün gözdesi haline geldi. Neden mi? Bu sorunu yanıtını birkaç istatistik ile verelim. Her gün Facebook´ta sadece 1 saatte 100 milyon saatten fazla video izleniyor. Snapchat günde 10 milyardan fazla görüntülenme rakamına ulaşabiliyor. Bu bilgiler video pazarlamanın baş döndüren bir hızla yükselişe geçmesinin nedenini sizlere açıklamış olmalıdır.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan sosyal medya için video içeriklerhazırlama sorunsalına… Sorunsal diyoruz çünkü bu konuda akıllar aslında bir hayli karışık. Nasıl videolar olmalı, kimlere hitap etmeli konusunda rotanın çizilmesi güçleşebiliyor. Aslında bu konuda strateji belirlerken çok faza parametreyi dahil etmenin bir gereği de yok. Karşınızda birkaç alternatif var ve birini ya da her birini seçerek video içerikleri hazırlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Video İçerikleri Nasıl Olmalı?

Akıl karışıklığını gidermenize yardımcı olması umuduyla konuyu sizler için özetleyelim. Sosyal medyada eğlenceli ya da duygusal içerikli videolar tıklanma rekorları kırıyor. Bir kıyaslama yapıldığında eğlenceli videoların daha fazla hit aldığı görülüyor. O halde eğlenceli olması kriterini dikkate alarak video içerikleri hazırlayabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ancak videolarınızı alt yazılı olarak hazırlamanız gerektiğini de unutmayın. Çünkü Facebook videolarının % 85´i sessiz olarak izleniyor. Ayrıca videoların yüksek çözünürlükte hazırlanması da son derece önemli bir unsurdur. Videoların çekildiği formatı değiştirmeden paylaşım yapmanız da önem vermeniz gereken bir diğer unsur olabiliyor. Canlı video yayınlarını da mutlaka kullanın!
Konusu ne olursa olsun tüm videolarınızı ilgi çeken başlıklarla servis etmeniz gerektiğini unutmayın ki buna canlı Facebook yayınları da dahildir. Popülaritesi yüksek konuları da videolarınıza dahil etmeye özen göstermeniz de size fayda sağlayacaktır. Her bir sosyal medya platformunda popüler olan bazı unsurlar var ve bu unsurları öğrenmeniz daha verimli video içerikler hazırlamanızı sağlar. Hem bu unsurlara göz atmak hem de video içerikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Videomarketin web adresine de tıklayabilirsiniz. Konuya dair rehberlik edebilecek ve yolunuza ışık tutacak içerikleri bu mecrada bulabilirsiniz.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Video Pazarlama Artık Değerli Kavram Oldu

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12