Halk Eğitim Merkezi Gençleri Geleceğe Hazırlıyor
Mithat Ünal-Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)), Liselere Giriş sınavı(LYS), Kamu Personeli Seçme sınavı(KPSS)´nin yanında bu yıl başlattığı Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) sınavları ile Anamur´un gençlerini geleceğe hazırlıyor. Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, genel tekrarlar, testler, taramalar, deneme sınavları ve birebir etütler ile yaygın eğitimde gençlerin yanında olduklarını söyledi.
Tarih: 2.9.2018 13:45:29/ 1420okunma / 0yorum

 

 

/resimler/2018-9/2/1359447051917.jpg

Mithat Ünal-Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)), Liselere Giriş sınavı(LYS), Kamu Personeli Seçme sınavı(KPSS)´nin yanında bu yıl başlattığı Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) sınavları ile Anamur´un gençlerini geleceğe hazırlıyor. Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal,  genel tekrarlar, testler, taramalar, deneme sınavları ve birebir etütler ile yaygın eğitimde gençlerin yanında olduklarını söyledi. 2017-2018 eğitim öğretim döneminde, 400 YKS, 175 KPSS ve 130 LGS olmak üzere toplamda 700´ü aşkın gencin amaçlarına uygun yerleri kazanmalarına vesile olduklarını kaydeden Uysal, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde ise daha yoğun bir çalışma içerisine girdiklerinin altını çizdi. Bu yıl ayrıca  1,2,3,4. Sınıfları kapsayan 4-6 yaş arası donanımlı çocuklar yetiştirmek amacı ile içerisinde bilim-teknoloji, İngilizce, almanca ağırlıklı yabancı dil, resim-müzik-spor beceri ağırlıklı eğitim veren Çocuk Kulübüne kayıt aldıklarını kaydeden Uysal, kayıtların 17-28 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacağını belirtti. Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Milletin Bağrında Temiz bir Nesil Yetişiyor.´ Veciz sözüne uygun olarak açtıkları Çocuk Kulübünün içerisinde ayrıca fotoğrafçılık, gitar, bağlama, keman, piyano, yan flüt, şan, değerler eğitimi, diksiyon, beden dili, senaryo yazarlığı, tiyatro, resim, kotlama-robotik kodlama, jimnastik-bale, badminton, kick boks, tenis, okçuluk, ahşap şekillendirme, İngilizce, almanca ve hızlı okuma kurslarına kayıt aldıklarına söyledi. 

/resimler/2018-9/2/1400267052692.jpg

HEM 2018-2019 Kurs Planı´nda yok yok
Anamur Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, 2018-2019 eğitim öğretim yılında yetişkinler içinde kapsamlı bir program hazırladıklarının altını çizdi. Bu programın başında mezun olan öğrenciler için yine Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)´nin geldiğini ifade eden Uysal, “Bu bölüme kayıt yaptıran gençlerimize, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat,Türkçe, Tarih, Coğrafya ve Felsefe derslerinde destek olacağız.” Dedi. Tüm  dersler için kurs vereceklerinin altını çizen Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, düzenli deneme sınavları ile sirekli seviyelerin belirleneceği bu kurslar için başvuruların 8 Eylül 2018 Cuma günü sona ereceğini de sözlerine ekledi. Uysal, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve İngilizce kursları için ise başvuruların 05-17 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacağının altını çizdi.

/resimler/2018-9/2/1357462205856.jpg
Anamur Halk Eğitim Tarafından Devam Ettirilen Yaygın Eğitim Kursları da Şunlar:
Bilgisayar, Photoshop, Fotoğrafçılık, Muhasebe, Hızlı Klavye, hijyen, İngilizce, almanca, İlkyardım, İşaret dili, Beden Dili, Kişisel Gelişim, Aşçılık, Arıcılık, Avcılık, Aşı ve Budama, Emlak, Kalorifer, İş güvenliği, Tiyatro, Piyano, Yan Flüt, Şan Dersi, Gitar, Bağlama, Keman, Resim, Futbol, Voleybol, Basketnol, Tenis, Jimnastik, Dans Gösterileri, Batminton, Okçuluk, Kickboks…
Halkeğitim Merkezinde;
 Döner sermaye İşletmesi(DÖSE), Bilgisayar tamir bakım, onarım, kurulum, yazıcı-tarayıcı,toner-kartuş, laptop-tablet ve güvenlik kamerası kurulumunun yanında, elbise dikimi-onarımı, paça düzeltme, gömlek daraltma, iş önlüğü dikimi gibi bir çok hizmetin yanında, El Sanatları ve  Hak Oyunları kursları da veriliyor. 

/resimler/2018-9/2/1401524242429.jpg

 

/resimler/2018-9/2/1402097523541.jpg
Kaynak:

80. Yılında 80 Öğrenci Atayı Böyle andı
80. Yılında 80 Öğrenci Atayı Böyle andı
Anamur Karalarbahşiş İlkokulu, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 80´inci yılı nedeniyle 80 öğrencinin katıldığı ´ATAM´ yazılı bir koreografi hazırladı.
Anamur Anadolu İmamhatip Lisesi´nden Sanatsal Gezi
Anamur Anadolu İmamhatip Lisesi´nden Sanatsal Gezi
Mithat Ünal-Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında ‘Unutulmaya yüz tutmuş sanatları tanıyorum, öğreniyorum.´ Projesi için Konya ve Bursa illerini gezdi. Okulun Müdür Yardımcısı Coğrafya Öğretmeni Ümit Bekmez´in kafile başkanlığı yaptığı geziye, Naht Sanatları Ustası ve Geleneksel Okçu Fehmi Çakılı ve Arapça Öğretmeni Rafi Doğan da redakat etti. Ümit Bekmez gezinin hem öğrenciler hem de kendileri için çok yaralı olduğunu söyledi.
Mus´an b. Umeyr´in  Genç Hafızları Hutbede
Mus´an b. Umeyr´in Genç Hafızları Hutbede
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğünün 2 yıl önce Mus´ab b. Umeyr Hafızlık Yatılı Erkek Kur´an Kursu bünyesinde İmamhatip Ortaokulu öğrencileri ile başlattığı Hafızlık eğitimi meyvelerini vermeye başladı. Mus´ab b. Umeyr Hafızlık Yatılı Erkek Kur´an Kursu´nda eğitim alan 10 öğrenci, camilerde bir taraftan vaaz verirken, diğer yandan hutbeye çıkmaya başladılar.
Kıbrıs İlkokulundan Askerlere Sürpriz Ziyaret
Kıbrıs İlkokulundan Askerlere Sürpriz Ziyaret
Mithat Ünal-ıbrıs İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri ile İlçe Jandarma Komutanlığına ziyarette bulundular. Gezileri sırasında ev börekleri ile askerlere sürpriz yapan öğrenciler, bir taraftan asker ağabeyleri ile oynadılar, hem de askerlik hakkında merak ettikleri hakkında bilgiler aldılar.
Bu Öğrencilerin Taşıma Sorunları Özel Servisle Çözülecek
Bu Öğrencilerin Taşıma Sorunları Özel Servisle Çözülecek
Mithat Ünal-Anamur Karalarbahşiş Mahallesinde taşıma kapsamı dışında kalan yaklaşık 15 öğrencinin okul ulaşım sorunları özel servisle çözülecek.
EĞİTİM BİR SEN SEÇİMLERİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI
EĞİTİM BİR SEN SEÇİMLERİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI
Anamur Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliğinin, 6 Ekim cumartesi günü yapılacak olan seçimleri için yeni bir liste oluşturuldu.
Belediye Başkanı Mehmet Türe Çocuklarla
Belediye Başkanı Mehmet Türe Çocuklarla
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe İlköğretim Haftası dolayısı ile okul gezilerini sürdürüyor. Başkan Türe, son olarak Çarıklar Efeler İlkokulu´nda düzenlenen programa katıldı.
Anamur Emniyeti´nden Okul Çevresinde Denetim
Anamur Emniyeti´nden Okul Çevresinde Denetim
Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile okul önlerinde ve çevrelerinde alacakları ek önlemlerle öğrencilerin sorunsuz bir eğitim öğretim dönemi geçirmeleri için gayret gösterecekler.
Gelecek Umutlarını Gökyüzüne Saldılar
Gelecek Umutlarını Gökyüzüne Saldılar
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde İlköğretim Haftası nedeni ile düzenlenen törende birinci sınıfa bu yıl başlayan minikler geleceklerini simgeleyen renkli balonları gökyüzüne uçurdular. Kıbrıs İlokulunda düzenlenen programa Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör ile öğrenciler ve veliler katıldılar.
Anamurda Eğitim Sezonu Böyle Başladı
Anamurda Eğitim Sezonu Böyle Başladı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde yaklaşık 1 5 bin ilk ve orta öğretim öğrencisi ve 700 öğretmen 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına başladı. Eğitim Öğretin Haftası nedeni ile Yeni Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kaymakam Mehmet Kurtoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu ve Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, daire amirleri, okul müdürleri, veliler ve öğrencileri katıldı. Törende, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan Atatürk anıtına çelenk sundu.
Okullarda Uyum Eğitimi Başladı, Eğitim Sezonu Haftaya Başlıyor
Okullarda Uyum Eğitimi Başladı, Eğitim Sezonu Haftaya Başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek yılın çalışma takvimini hazırladı. Buna göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılı, 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak, 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek. Ana Sınıfı ve birinci sınıfa gidecek olan öğrenciler için ise eğitim öğretim sezonu başladı.
Çınar:´Okullarınıza da Başörtülü Gidin´
Çınar:´Okullarınıza da Başörtülü Gidin´
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, yaz dönemi kız Kur´an kursu sezon sonu programında yaptığı konuşmada kız öğrencilere okullarına da başörtülü gitmelerini istedi.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3231
EURO
6.0775
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12