Halk Eğitim Merkezi Gençleri Geleceğe Hazırlıyor
Mithat Ünal-Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)), Liselere Giriş sınavı(LYS), Kamu Personeli Seçme sınavı(KPSS)´nin yanında bu yıl başlattığı Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) sınavları ile Anamur´un gençlerini geleceğe hazırlıyor. Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, genel tekrarlar, testler, taramalar, deneme sınavları ve birebir etütler ile yaygın eğitimde gençlerin yanında olduklarını söyledi.
Tarih: 2.9.2018 13:45:29/ 1218okunma / 0yorum

 

 

/resimler/2018-9/2/1359447051917.jpg

Mithat Ünal-Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)), Liselere Giriş sınavı(LYS), Kamu Personeli Seçme sınavı(KPSS)´nin yanında bu yıl başlattığı Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) sınavları ile Anamur´un gençlerini geleceğe hazırlıyor. Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal,  genel tekrarlar, testler, taramalar, deneme sınavları ve birebir etütler ile yaygın eğitimde gençlerin yanında olduklarını söyledi. 2017-2018 eğitim öğretim döneminde, 400 YKS, 175 KPSS ve 130 LGS olmak üzere toplamda 700´ü aşkın gencin amaçlarına uygun yerleri kazanmalarına vesile olduklarını kaydeden Uysal, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde ise daha yoğun bir çalışma içerisine girdiklerinin altını çizdi. Bu yıl ayrıca  1,2,3,4. Sınıfları kapsayan 4-6 yaş arası donanımlı çocuklar yetiştirmek amacı ile içerisinde bilim-teknoloji, İngilizce, almanca ağırlıklı yabancı dil, resim-müzik-spor beceri ağırlıklı eğitim veren Çocuk Kulübüne kayıt aldıklarını kaydeden Uysal, kayıtların 17-28 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacağını belirtti. Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Milletin Bağrında Temiz bir Nesil Yetişiyor.´ Veciz sözüne uygun olarak açtıkları Çocuk Kulübünün içerisinde ayrıca fotoğrafçılık, gitar, bağlama, keman, piyano, yan flüt, şan, değerler eğitimi, diksiyon, beden dili, senaryo yazarlığı, tiyatro, resim, kotlama-robotik kodlama, jimnastik-bale, badminton, kick boks, tenis, okçuluk, ahşap şekillendirme, İngilizce, almanca ve hızlı okuma kurslarına kayıt aldıklarına söyledi. 

/resimler/2018-9/2/1400267052692.jpg

HEM 2018-2019 Kurs Planı´nda yok yok
Anamur Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, 2018-2019 eğitim öğretim yılında yetişkinler içinde kapsamlı bir program hazırladıklarının altını çizdi. Bu programın başında mezun olan öğrenciler için yine Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)´nin geldiğini ifade eden Uysal, “Bu bölüme kayıt yaptıran gençlerimize, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat,Türkçe, Tarih, Coğrafya ve Felsefe derslerinde destek olacağız.” Dedi. Tüm  dersler için kurs vereceklerinin altını çizen Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, düzenli deneme sınavları ile sirekli seviyelerin belirleneceği bu kurslar için başvuruların 8 Eylül 2018 Cuma günü sona ereceğini de sözlerine ekledi. Uysal, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve İngilizce kursları için ise başvuruların 05-17 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacağının altını çizdi.

/resimler/2018-9/2/1357462205856.jpg
Anamur Halk Eğitim Tarafından Devam Ettirilen Yaygın Eğitim Kursları da Şunlar:
Bilgisayar, Photoshop, Fotoğrafçılık, Muhasebe, Hızlı Klavye, hijyen, İngilizce, almanca, İlkyardım, İşaret dili, Beden Dili, Kişisel Gelişim, Aşçılık, Arıcılık, Avcılık, Aşı ve Budama, Emlak, Kalorifer, İş güvenliği, Tiyatro, Piyano, Yan Flüt, Şan Dersi, Gitar, Bağlama, Keman, Resim, Futbol, Voleybol, Basketnol, Tenis, Jimnastik, Dans Gösterileri, Batminton, Okçuluk, Kickboks…
Halkeğitim Merkezinde;
 Döner sermaye İşletmesi(DÖSE), Bilgisayar tamir bakım, onarım, kurulum, yazıcı-tarayıcı,toner-kartuş, laptop-tablet ve güvenlik kamerası kurulumunun yanında, elbise dikimi-onarımı, paça düzeltme, gömlek daraltma, iş önlüğü dikimi gibi bir çok hizmetin yanında, El Sanatları ve  Hak Oyunları kursları da veriliyor. 

/resimler/2018-9/2/1401524242429.jpg

 

/resimler/2018-9/2/1402097523541.jpg
Kaynak:

Gelecek Umutlarını Gökyüzüne Saldılar
Gelecek Umutlarını Gökyüzüne Saldılar
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde İlköğretim Haftası nedeni ile düzenlenen törende birinci sınıfa bu yıl başlayan minikler geleceklerini simgeleyen renkli balonları gökyüzüne uçurdular. Kıbrıs İlokulunda düzenlenen programa Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör ile öğrenciler ve veliler katıldılar.
Anamurda Eğitim Sezonu Böyle Başladı
Anamurda Eğitim Sezonu Böyle Başladı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde yaklaşık 1 5 bin ilk ve orta öğretim öğrencisi ve 700 öğretmen 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına başladı. Eğitim Öğretin Haftası nedeni ile Yeni Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kaymakam Mehmet Kurtoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu ve Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, daire amirleri, okul müdürleri, veliler ve öğrencileri katıldı. Törende, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan Atatürk anıtına çelenk sundu.
Okullarda Uyum Eğitimi Başladı, Eğitim Sezonu Haftaya Başlıyor
Okullarda Uyum Eğitimi Başladı, Eğitim Sezonu Haftaya Başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek yılın çalışma takvimini hazırladı. Buna göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılı, 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak, 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek. Ana Sınıfı ve birinci sınıfa gidecek olan öğrenciler için ise eğitim öğretim sezonu başladı.
Çınar:´Okullarınıza da Başörtülü Gidin´
Çınar:´Okullarınıza da Başörtülü Gidin´
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, yaz dönemi kız Kur´an kursu sezon sonu programında yaptığı konuşmada kız öğrencilere okullarına da başörtülü gitmelerini istedi.
Müftü Çınar Kursiyerler ve Velileri Böyle Buluşturdu
Müftü Çınar Kursiyerler ve Velileri Böyle Buluşturdu
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğünün düzenlediği ve bu yıl üçüncüsünü düzenleyerek geleneksel hale getirdiği yatılı yaz Kur´an Kursları için sezon sonu etkinliği düzenlendi. 148 kız ve 130 erkek olmak üzere toplam 278 öğrencinin eğitim gördüğü Hafızlık ve Kur´an Kursları sezon sonu programlarına öğrenci ve velilerden oluşan yaklaşık 600 kişi katıldı.
Sıra Tercihlerde
Sıra Tercihlerde
YKS Açıklandı, Tercihler Ne Zaman Yapılacak?
Arkeoloji ve Doğa  Bilim Kampı Anamurda
Arkeoloji ve Doğa Bilim Kampı Anamurda
Mithat Ünal- Anamur da 12 ile 16 yaşları arasında değişen öğrenciler için kurulan ‘Arkeoloji Temelli Doğa ve Bilim Kampı´ projesinin Bir haftalık bölümü sona erdi. Anamuryum Antik Kenti, Mamure Kalesi ve Astım Köşekbükü Mağarası başta olmak üzere Anamur´un tarihi, turistik ve tarımsal bölgelerinde gezdiler.
Şimdi Tercih Yapacaklar
Şimdi Tercih Yapacaklar
Bu yıl ilk kez düzenlenen ve 2 milyonu aşkın öğrencinin girdiği YKS sınavına Anasmurda 2 bin 875 öğrenci 13 binada girdi. Üniversite eğitimine devam etmek isteyenlerin merak ettiği 2018 YKS sınavı TYT ve AYT oturumları sınav sonuçları ile ilgili detayları ÖSYM paylaştı. 2 milyonu aşkın lise mezunu öğrencisi 30 Haziran cumartesi günü YKS - TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve 01 Temmuz pazar günü YKS - AYT (Alan Yeterlilik Testi) sınavlarına girdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bu sene ilk kez düzenlenen sınav sonrası gözler sonuçlara çevrildi.
Üniversite Öğrencilerine  Ücretsiz Kurs
Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Kurs
Mersin Büyükşehir Belediyesi´nin üniversite hayali kuran gençlerin sınava daha iyi hazırlanabilmeleri için hizmete açtığı ücretsiz Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurslarının 2018-2019 eğitim-öğretim yılı kayıtları başlıyor.
Anamur Halk Eğitim Kurs Kayıtları Başladı
Anamur Halk Eğitim Kurs Kayıtları Başladı
Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğü Temmuz ayında başlayan mesleki, beceri ve sınav kurs kayıtlarına başladı. Daha ilk günden Yaşanan Halk eğitim Merkezinde yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Kurlar 2 Temmuz 2018´de başlayacak.
ANAMURDA KARNE HEYECANI
ANAMURDA KARNE HEYECANI
Mithat ÜNAL-Anamur´da okul öncesi, ilköğretim okulları ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören 13 bin 500 öğrenci karnelerini alarak üç ay sürecek yaz tatiline girdi.
Kıbrıs İlkokulu, Ritm Grubu ile Uluslararası Festivale Katıldı
Kıbrıs İlkokulu, Ritm Grubu ile Uluslararası Festivale Katıldı
Anamurda eğitim veren Kıbrıs İlkokulu, 12. Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali´ne katıldı. Usta Öğretici Şafak Küçükderya´nın eğitimini üstlendiği Kıbrıs İlokulu öğrenci ritm grubu, izleyicilere, vurmalı çalgılarla yaptıkları ritm şovla katılımcılara doyumsuz bir an yaşattılar.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
6.2718
EURO
7.3437
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12