Gül Diyet Hizmette
Mithat Ünal-Anamur sağlıklı yaşam üzerine yeni bir Beslenme Danışmanlık Merkezi´ne kavuştu. Diyetisyen Emine Gül Tuna, Yeşlyurt Mahallesi Akdeniz Caddesi Aslangil Çarşı Apartmanındaki yerinde hizmete girdi.
Tarih: 27.9.2018 10:19:17/ 1854okunma / 0yorum

Mithat Ünal-Anamur sağlıklı yaşam üzerine yeni bir Beslenme Danışmanlık Merkezi´ne kavuştu. Diyetisyen Emine Gül Tuna, Yeşlyurt Mahallesi Akdeniz Caddesi Aslangil Çarşı Apartmanındaki yerinde hizmete girdi. Anamur İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, MHP İlçe Başkanı Ahmet Kara, CHP İlçe Başkanı Ayhan Güven, Saadet Partisi İlçe Başkanı Menderes Bora, Saray Mahallesi Muhtarı Taacettin Baz ve Halkeğitim  Merkezi Eski Müdürü Ethem Ziya Alıçlı´nın da katıldığı törende mutluluğu her halinden belli olan Tuna´yı ailesi ve arkadaşları da yalnız bırakmadı.  Dualarla açılış kurdalesinin kesildiği açılış törenine katılanlar  Gül Diyet için iyi dilek ve temennilerde bulundular.  Katılımcılara teşekkür eden Diyetisyen Emine Gül Tuna, vücut analizi yaptırmak ve beslenme durumunu değerlendirmek için yapılacak olan ön görüşmelerin ücretsiz olduğunu kaydetti. Vücut analizinin;  Beslenme durumunun değerlendirilmesi, sağlıklı ağırlık yöntemi programı, hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi, gebelik ve emziklilik döneminde beslenme, bebek-çocuk ve adölesan beslenmesi, sporcu beslenmesi, kurumsal beslenme danışmanlığı, menü planlama ve online diyet hizmetlerinin verildiğini kaydetti.
Diyetisyen Emine Gül Tuna  Anamur halkının kendisini daha yakından tanıması için bir de öz geçmişini yayınladı.

/resimler/2018-9/27/1024459326111.jpg
Emine  Gül Tuna kendisini şu şekilde ifade etti;
-11 Ekim 1994 tarihinde Anamur´da doğdum. 
-Çocukluktan itibaren spor ve beslenme ile iç içeyim. İlkokulu Mersin´in Anamur ilçesinde okudum. Ortaokul ve lise 1 dönemimi  Bursa´da okudum. Burada okul birinciliğim bulunmaktadır.  
-2013 yılında Anamur Anadolu Lisesi´nden okul dördüncülüğü ile mezun oldum.
-Bu süreçte bağlama, keman, gitar kurslarına gittim. Taekwondoda siyah kuşağa kadar yükseldim.  
-Gazi Üniversitesini 2018 yılında bitirdim. Bu süreçte Yeryüzü Doktorları, Yeşilay, Kızılay gibi topluluk ve kuruluşlarda aktif olarak görev aldım. Ney kursuna gittim. Kendimi geliştirebilmek ve yenilikleri takip edebilmek için Akın Dil Eğitim Kursunda İngilizce eğitimi aldım. 
-Lisans bitirme tezimi Helal Gıda ve Coğrafi İşaretleme üzerine yazdım. Lisans seminer sunumumu ise yine helal gıda üzerine yaptım.
-Gazi Üniversitesi halk oyunları ekibine katıldım. Ekibimle birlikte iç yarışmada birincilik elde edip, Antalya´da üniversitemizi temsil etme fırsatını yakaladım.
-Gazi Üniversitesi Erasmus staj uygulaması kapsamında İspanya´ya gitmeye hak kazandım. Fakat kliniğimi açmam sebebiyle kendi isteğimle gitmekten vazgeçtim.
-Üniversitede son sınıftan itibaren yüz yüze ve kendi instagram hesabımdan online olarak yetişkin, anne, bebek ve çocuk, sporcu, yaşlı pek çok kişiye beslenme ve diyet hizmeti verdim, halen vermekteyim.
STAJ YAPTIĞIM KURUMLAR
-Gazi Üniversitesi Hastanesi  (Yetişkin Hastalıklarında Beslenme)
- Diyet Kapımda Ankara Yemek Şirketi (Toplu Beslenme Sistemleri)
-  Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi  (Ana- Çocuk Hastalıklarında Beslenme- Yetişkin Hastalıklarında Beslenme- Toplu Beslenme Sistemleri)
- Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi  (Ana- Çocuk Hastalıklarında ve Yetişkin Hastalıklarında Beslenme)
- Gazi Üniversitesi Hastanesi (Toplu Beslenme Sistemleri)
-  Gazi Üniversitesi Hastanesi  (Ana- Çocuk Hastalıklarında Beslenme)
SERTİFİKALARIM
1) Beslenmede Gıda Güvenliği Eğitimi (Türkiye Diyetisyenler Derneği)
2) Hastalıklarda Beslenme Sempozyumu: Karbonhidrat Sayımı (Gazi Üniversitesi)
3) Birinci Diyabet Tedavisi Sempozyumu (Ankara Diyabet Derneği)
4) Teknoloji Bağımlılığı ve Obezite Okulu   (Yeşilay
5) Klinik Nütrisyon Öğrenci Kongresi (KEPAN)
6) İkinci Diyabet Tedavisi Sempozyumu (Ankara Diyabet Derneği)
7) TheErasmus+ OLS (Online LinguisticSupport) İngilizce Dil Sertifikası
8) Bayanlar İlçe Taekwondo Müsabakası Birincilik Sertifikası
9) Gazi Üniversitesi Halk Oyunları Yarışması Birincilik Sertifikası
10)Gazi Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Teşekkür Belgesi
İLETİŞİM
Gül Diyet Beslenme Danışmanlık Merkezi 
Adres:Yeşilyurt Mah. Akdeniz Cad. Aslangil Çarşı Apartmanı, Apartman no:44, Kat:1, No:1
Telefon: 0555 840 41 53/ 0324 814 45 40 Mail: İnstagram: dyteminegultun, Facebook: dyteminegultuna;


/resimler/2018-9/27/1027192454178.jpg

 

/resimler/2018-9/27/1028591677233.jpg

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Diyet Hizmete
Sigarayı Bırakma Gününde Sende Bırak
Sigarayı Bırakma Gününde Sende Bırak
Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü´´dolayısıyla Bozyazı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Akdeniz Aile Sağlığı Merkezinde stant kurularak TSM Başkanı Dr. Ahmet Hakan Acı ve sağlık personelleri vatandaşları bilgilendirdi.
İlçe Sağlık Müdüründen, Verem Haftası Açıklaması
İlçe Sağlık Müdüründen, Verem Haftası Açıklaması
Anamur İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cem Adil, tüberküloz hastalığının etkili bir şekilde tedavi edilebiliyor olmasına karşın halen tüm dünyada önemli bir sağlık sorunu olarak varlığını koruduğunu, dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birinin tüberküloz basiliyle enfekte olduğunu söyledi.
ANAMUR KADIN DOĞUM (0 533 192 16 93)
ANAMUR KADIN DOĞUM (0 533 192 16 93)
Jinekolog Operatör Doktor Y. Taner Kafadar
DOKTOR KAFADAR AÇILIŞINA KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ
DOKTOR KAFADAR AÇILIŞINA KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ
.
Doktor Kafadar Özel Kadın Doğum Muayenehanesini açtı
Doktor Kafadar Özel Kadın Doğum Muayenehanesini açtı
Mithat Ünal-Anamurda 10 yıl aranın ardından ilk özel Doğumhane açıldı. Anamur ´un sevilen sempatik doktoru Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Operatör Doktor Yusuf Taner Kafadar tarafından Bahçelievler Mahallesi 1205 sokak 4 numarada Turnep Plus Konutlarında gerçekleştirilen açılışa, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör, İlçe Sağlık Müdürü Cem Adil, siyasi ve sivil toplum kuruluşlar ile çok sayıda vatandaşın katıldı.
Kızlık Zarı Tamiri Nedir?
Kızlık Zarı Tamiri Nedir?
Kızlık zarı vajen girişinde bulunan bir zardır. Kişilerin yaşadıkları topluma ve kültüre göre önem arz eder. Cinsel ilişki ile yırtılarak kanama yapar. Daha öncesinde cinsel ilişki deneyimi olan ve evlenmek üzere olan kişilere uygulanan işlem kızlık zarı dikimi işlemidir. Monosaglik.com kimliğimizde geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi yapılmaktadır.
Muzun Kabuğunu da Atmayın
Muzun Kabuğunu da Atmayın
Anamur´un ana geçim kaynağı olan muzun meyvesi kadar kabuğunun da faydalı olduğu ortaya çıktı.
Devlet Hastanesinin Kafadar Doktoru Ayrıldı
Devlet Hastanesinin Kafadar Doktoru Ayrıldı
Anamur ve çevre ilçelerin sevilen kadın doğum uzmanı Taner kadar Anamur Devlet Hastanesinden ayrıldı. Anamur Devlet Hastanesinde 5 yıldır gören yapan Doktor Kafadar 5 yılda binlerce ameliyata girerek toplam 2 bin 48 doğum gerçekleştirdi.
Anamurda Şehir Suyuna Alternatif Çeşme
Anamurda Şehir Suyuna Alternatif Çeşme
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde şebeke suyundan tuzlu su geldiğini iddia eden vatandaşlar evlerine, İlçe´nin 3 kilometre doğusundaki Dragon Köprüsü yanındaki çeşmeden içme suyu götürüyorlar. Başkan Türe yapılan tahlillerde şehir suyunun temiz çıktığını ve rahatlıkla içilebileceğini söyledi.
Cialis Baş Ağrısı Yapar mı?
Cialis Baş Ağrısı Yapar mı?
Cialis ilacının bazı yan etkileri vardır. Bu yan etkilerinden biri de baş ağrısıdır. Pek çok kullanıcı Cialis Baş Ağrısı Yapar mı araştırması yaparken bazı kullanıcı yorumlarıyla karşılaşabilmektedir. Öncelikle bu ilacı ilk defa kullananlarda baş ağrısı yapabildiği biliniyor. Bu ağrıyı dindirmek için ağrı kesici kullanmak yerine bir süre dinlenmeniz yeterli olacaktır.
Başkan Türe; ‘Hoş geldin Bebek Projesi Tuttu´
Başkan Türe; ‘Hoş geldin Bebek Projesi Tuttu´
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İlçe sınırlarında dünyaya yeni gelen bebeklerin ailelerine ´Hoş geldin bebek” hediye ediyor. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´in ikinci dönem projelerinden olan “Hoş geldin Bebek” projesi şu ana kadar binlerce anne ve bebeğe ulaştı.
Ses Dalgaları ile Kalıcı Tedavi
Ses Dalgaları ile Kalıcı Tedavi
Mithat Ünal-Anamur Özel ANAMED Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Hüseyin Arı, Extracorporeal Shock Wave Therapy olarak adlandırılan beden dışı ‘şok dalga tedavisi´nin, oluşturulan güçlü ses dalgalarının elipsoid şeklindeki bir çelik çanak vasıtasıyla vücudun istenilen bir bölgesinde odaklanmasına dayanan yeni bir "non-invazif"(girişimsel müdahale gerektirmeyen) tedavisi olduğunu söyledi.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12